Laboriarst Jüri Laasik ütles, et Andrus Veerpalu dopinguproovi tulemus on usaldusväärne, kuid kasvuhormooni normväärtus sportlase veres vaieldav.
Laasiku sõnul hinnatakse kasvuhormooni sisaldust sportlaste veres üsna lühikest aega. Seejuures pole spetsialistid suutnud kindlaks teha kasvuhormooni referentsväärtust ehk normväärtust.
Treeningujärgselt võib kasvuhormooni sisaldus tõusta sportlase veres 20 ja enam korda. Taseme tõus on samas individuaalne, ühel sportlasel kasvab see vähem ja teisel rohkem.
Kuna Veerpalu B-proov võeti pärast kolme ja poole tunnist rasket treeningut, oli tema kasvuhormooni tase tunduvalt kõrgem kui puhkeseisundis.
Puudub selgus, kas kasutatav uuringumetoodika kajastab adekvaatselt organismile omast kasvuhormooni taset või mitte, lisas Laasik.
"Kuna see asi on nii uus ja Andrus Veerpalu sõnul pole ta kasvuhormooni tarvitanud, selle asja uurimise ja jälgimise endale ka võtsin," ütles Laasik.
Seotud lood
Kahekordne olümpiavõitja Andrus Veerpalu ütles praegu toimuval pressikonverentsil, et pole keelatud aineid tarvitanud.
Rahvusvaheline antidopinguorganisatsioon tuvastas kahekordse olümpiavõitja Andrus Veerpalu organismist tänavu 14. veebruaril lubatud normist kõrgem kasvuhormooni taseme, mis sai B-proovi näol mitteametliku kinnituse 5. ja 6. aprillil Saksamaal Kölni laboris.
Tänasel mitmekordse olümpiavõitja Andrus Veerpalu positiivse dopinguprooviga seotud pressikonverentsil vabandas tema treener Mati Alaver selle pärast, et ta pole saanud seni tõtt rääkida.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.