Varem oli aastane majanduskasvu prognoos 4% ümber, siis nüüd peavad analüütikud korrigeerima majanduskasvu positiivselt kõrgemas suunas, sõnas Sampo panga juht Aivar Rehe.
"See number ikka selgelt ületas ootusi, tegemist oli väga tugeva kvartaliga," lausus Rehe ja lisas, et kui vaadata ekspordi kasvu, siis ei tohiks see number üllatus olla.
„Number pidi tulema oodatult tugev, kuid hommikul kuuldes nii suurt numbrit –see oli meeldivalt uskumatu," lisas ta.
Rehe selgitas, et kui me tugineme statistikaameti erinevatele majandusnumbritele, siis näeme, et oleme väljumas kriisisituatsioonist ning mõneti ebaharilikult kõrged majanduskasvu numbrid on lühiajalises perioodis paratamatud.
"Kui aasta teist poolt vaadata, siis kasv tuleb kindlasti rahulikum. Kuid positiivne start on aastale antud," sõnas pankur.
Rehe märkis, et kui varem oli aastane majanduskasvu prognoos 4% ümber, siis analüütikud peavad nüüd ilmselt korrigeerima majanduskasvu positiivselt kõrgemas suunas.
Rehe sõnul on pankade ja ettevõtjate vaheline koostöö normaalsel tasandil niigi, mitte, et 8protsendiline kasvunumber peaks nüüd pankade laenukraanid avama.
"Kui vaadata numbriliselt, siis majandus liigub natuke kiiremini kui pankurite laenukasvu numbrid, aga tegelikult see sisu on ju raha mitte ainult protsent ja see raha liigub õiges doosis õigetesse sektoritesse. Tulemused räägivad praegu enda keelt," märkis ta.
Seotud lood
NG Investeeringute juht Jüri Käo 8% majanduskasvu ei oodanud. Tegemist on tema hinnangul jõulise kasvuga.
Kui esimese kvartali majanduskasv on nelja aasta kiireim, siis püsivhindades on Eesti majandus 2005. aasta lõpu ja 2006. aasta alguse tasemel.
Majanduskasvu ergutab jätkuvalt ekspordi suurenemine, kuid selle mõju aasta lõpus langeb, teatas Eesti Pank oma pressiteates.
Esialgsetel andmetel kasvas Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) 2011. aasta esimese kvartalis eelmise aasta sama ajaga võrreldes 8%.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.