Eesti rõivakaubandusettevõtte Baltika Grupi aktsia on Tallinna börsil sattunud tugeva müügisurve alla, kukkudes finantskriisi põhja tasemele.
Teisipäeva lõpuks maksis Baltika aktsia 0,504 eurot, kukkudes tänasega 16,97%. Eile sulgus aktsia hind 0,607 euro peal. Hommikul kukkus aga aktsia koguni 0,450 euroni ehk 25,86%! Baltika kauplemiskäive küündis päeva lõpuks 93 000 euroni.
Baltika aktsia maksis viimati sedavõrd vähe 2009. aasta märtsi esimeses pooles, mil aktsiaturud üle maailma olid finantskriisi sügavaimas augus. 11. märtsil 2009 maksis Baltika aktsia 0,51 eurot ning põhi saavutati kaks päeva hiljem, kui aktsia maksis 0,457 eurot.
Teatavasti kuulutas Baltika ebaõnnestunud aktsiate lisaemissiooni tõttu välja uue lisaemissiooni, mille aktsiate märkimine algab neljapäeval ja kestab kaks nädalat.
Baltika soovib emiteerida 4,3 miljonit lihtaktsiat hinnaga 0,70 eurot, soovides koguda 3,01 miljonit eurot, millest 2,5 miljonit on suuraktsionäride poolt garanteeritud.
Praeguse hinnataseme juures pole kahtlustki, et turult firma soovitud 0,5 miljonit eurot ei kogu ning kahtlus püsib, kas suuraktsionärid on nõus sedavõrd madala hinnataseme juures sõna pidama ja garanteerima 80% uuest emissioonist.
Autor: Fredy-Edwin Esse, California
Seotud lood
Baltika aktsiahinna languse tõttu on ettevõtte omanikfirma BMIG pankroti äärel, firma omakapital on miinuses ning Swedbankist saadud laen ületab 70 miljoni krooniga tagatise väärtuse.
Eilne uudis suuraktsionäride senisest suuremast toetusest Baltika aktsiate lisaemissioonile on täna pannud firma aktsia teist päeva järjest rallima.
Äripäev kirjutab tänases juhtkirjas, et käes on murdehetk, kus selgub Baltika lõplik saatus ning jätkamiseks ei piisa vaid järjekordsest rahasüstist.
Baltika juuni konsolideeritud jaemüük ulatus 4,06 miljoni euroni, mis on 4 protsenti väiksem kui eelmisel aastal, samal ajal vähenes müügipind 8 protsenti.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”