Reitinguagentuur Moody’s suurendas survet USA poliitikutele tõstmaks 14,3 triljoni suurust võlalimiiti, mis asetas rahvuse krediidireitingu alandamise võimaluseni.
USA, mille krediidireiting on AAA tasemel alates 1917. aastast on võetud vaatluse alla esimest korda alates 1996. aastast, kuna kardetakse, et võlalimiiti ei suudeta tõsta õigeks ajaks. Reitingut võidakse alandada AA tasemele ja ei ole kindlust, et Moody’s võib taastada kõrgeima hinnangu, isegi siis kui puudujääk saab kiiresti „ravi“.
USA president Barack Obama kaalub võimalust kutsuda kongressi liidrid Camp David’isse sellel nädalavahetusel, et välja töötada plaan tõsta võlgade ülempiiri peale eilseid läbirääkimisi eelarvepuudujäägi vähemalt 2 triljoni USA dollari vähendamise kohta.
Eelarvepuudujäägi vähendamine on otseselt seotud võlalimiidi läbikukkumisest, mis võib kaasa viia aeglasema majanduskasvuni ja uue rahanduskriisini.
See on igatipidi väga tõsine teema,“ ütles Morgan Stanley New Yorgi üksuse intresside strateeg James Caron uudisteagentuurile Bloomberg.
Seotud lood
USA president Barack Obama nõudis täna hommikul parteidelt 24 tunni jooksul kokkuleppele jõudmist, muidu ähvardab riiki maksejõuetus.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.