Näitus "Igavesti naiselik" peegeldab 20. sajandi esimese poole modernistlike suundumuste ajastuomast dünaamikat ning toob esile Johannes Greenbergi ja Ferdi Sannamehe isikupärase loomingu.
Mõlemad meistrid on kajastanud kogu oma elu portreteeritavate keerukaid hingeseisundeid psühholoogiliselt veenvalt ja kunstiliselt huvitavalt.
"Greenbergi õlimaali järgi pealkirjastatud teemanäitus esitleb kahe kunstniku loodud tõlgendusi, mis erinevad nii vormilt kui ka sisult, kuid aegumatutesse kunstiteostesse kätketud naise olemuse peegeldus kõnetab vaatajat igal ajastul," ütles näituse üks kuraatoritest Pekka Erelt.
Kunstnikud Greenberg ja Sannamees olid põlvkonnakaaslaste ja kunstnikena oma väljenduslaadis väga mitmekülgsed. Neid iseloomustab süvenemine kujutatavate naiste iseloomu, samuti valmisolek erinevate portreteeritavate kujutamiseks - primadonnast armastava emani ja tantsijatarist kunstielamust nautiva vaatajani teatri loožis. Seejuures kerivad portreede ja figuraalsete kompositsioonide vaatamisel esile ilu, harmoonilisus, artistlikkus.
"Tallinna ja Tartu riiklike kollektsioonide kõrval on väljapanekusse kaasatud kümmekond eraomanike valduses olevat teost, mida avalikkus näeb haruharva," toonitas näituse kaaskuraator Ülle Kruus.
Autor: ÄP
Seotud lood
Igal aastal saab mitukümmend tuleõnnetust alguse hooletust tuletööst. Kõige sagedamini tuleb seda ette ehitusobjektidel ja töökodades – keevitustööde käigus ei märka inimene enda ümber materjali, mis võib kiirelt süttida. Tuletööde tegemisel on teadmatus suur ja nõudeid eiratakse, kuigi paljudele ettevõtetele on koolitus kohustuslik.