Euroala ja Euroopa Liidu 27 liikmesriigi majanduskasv aeglustus II kvartalis keskmiselt 0,2%-le. Kiireimad olid aastatagusega võrreldes kasvunumbrid Eestis (8,4%), Lätis (5,7%) ning Leedus (5,9%).
Aeglustumine oli ootuspärane – esimese kvartali 0,8%se kasvu olid tinginud mitmed erakorralised tegurid. Murettekitav on aga eelkõige euroala kasvuveduriks olnud Saksamaa majanduskasvu ootamatult järsk pidurdumine teises kvartalis.
Võrreldes eelmise aasta teise kvartaliga kasvas nii euroala kui 27 Euroopa Liidu riigi majandus keskmiselt 1,7% pärast eelnenud kvartali 2,5% suurust kasvu.
Kõige kiiremat kasvutempot näitas andmed esitanud 20 riigist teises kvartalis eelnenud kvartaliga võrreldes Läti, kus SKP kasvas 2%. Järgnes Eesti 1,8%ga.
Aastatagusega võrreldes olid kiireimad kasvunumbrid Eestis 8,4%, Lätis 5,7% ning Leedus 5,9%.
Euroopa suurematest riikidest aeglustus Saksamaa SKP kasv teises kvartalis eelnenud kvartaliga võrreldes 0,1%-le, Prantsusmaa SKP ei kasvanud esimese kvartaliga võrreldes üldse ning äsja uue kärpekava kinnitanud Itaalia majandus kasvas 0,3%.
Eesti oluliste ekspordipartnerite Rootsi ja Soome majandus kasvas eelnenud kvartaliga võrreldes vastavalt 1% ja 1,2% ning aastatagusega võrreldes 5,3% ja 3,7%.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroala töötlev tööstus on pea kaks aastat väldanud kasvu järel uuesti languses, näitab augustikuu statistika.
Täna avaldatud esialgsel hinnangul ei kasvanud Prantsusmaa SKP teises kvartalis esimese kvartaliga võrreldes üldse.
Euroala suurima majanduse Saksamaa kasv, mis on vedanud ja tagant tõuganud ka euroala teiste riikide majanduse kasvu, jäi teises kvartalis peaaegu toppama.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.