Sponsorluslepingute kiire ülesütlemine oleks ennatlik, kommenteeris Saku Õlletehase juht Veli Pekka Tennilä FIS dopingukomisjoni otsust jätta Veerpalu dopingu kasutamises süüdi.
Kindlasti ei oodanud me, et FISi dopingukomisjon jätab Veerpalu positiivseks osutunud dopingutesti tulemused jõusse, ütles Tennilä ning lisas, et noori suusatajaid sponsoreeritakse sellele vaatamata edasi.
"Täna avaldatud uudis Andrus Veerpalu FISi poolt süüdimõistvast otsusest ei olnud kindlasti uudis, mida Saku Õlletehas ootas, aga nagu Andruse esindajad on kinnitanud, jätkatakse vaidlust arbitraažikohtus," rääkis Tennilä
Vaatamata sellele uudisele on Saku Õlletehase jaoks oluline, et suusatamine kui eestlaste jaoks oluline spordiala ei hääbuks. "Uute sportlaste põlvkond, kellest tänane suusakoondis koosneb, peavad saama võimaluse ennast tõestada maailma suusaeliidis ja realiseerida treeningutel nähtud vaev," ütles Saku Õlletehase juhatuse esimees.
"Noored suusatajad on pühendunud ja treeninud eesmärgiga jõuda suusakoondisesse, mistõttu oleks sponsorluslepingute kiire ülesütlemine ennatlik ja pigem noorte sportlaste karistamine," lisas Tennilä.
Saku Õlletehas kinnitas, et jätkab põlvkondade vahetust läbi tegevat suusakoondise toetamist ka käesoleval hooajal.
Seotud lood
Suusataja Andrus Veerpalu dopingujuhtumit puudutav dokumentatsioon saadetakse homme Rahvusvahelisse Suusaliitu (FIS).
Eesti suusakoondise peatreener Mati Alaver lükkas ümber jutu, nagu oleks Andrus Veerpalu üritanud 29. jaanuaril Otepääl temalt dopinguproovi võtma tulnud ametnike eest põgeneda.
Kultuuriministeeriumi esindajad kinnitasid Delfile, et täna FISi komisjonile selgitusi jagav Andrus Veerpalu kaitsetiim pole riigilt abi küsinud ja samas riik ei oska ennustada, kas ning mida FISt otsus võib Eesti suusatamise rahastamises muuta.
Rahvusvahelise Suusaliidu (FIS) dopingukomisjon langetas Andrus Veerpalu apellatsiooni osas lõpliku otsuse, mis jättis jõusse positiivseks osutunud dopingutesti tulemused.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.