Soome peaminister Jyrki Katainen ei võta veel seisukohta, mis tähendus on sellel, kui Saksamaa keeldub toetamast Soome ja Kreeka sõlmitud garantiipaketti, kirjutab Kauppalehti. Läbirääkimised käivad.
„Me veel ei ennusta, mis saab siis, kui Saksamaa astub meie leppe vastu. Jätkame läbirääkimisi ja vaatame, mis tulemusele jõuame,“ ütles Katainen täna hommikul.
Teisipäeva hilisõhtul tuli teade, et Saksamaa liidukantsler Angela Merkel on Kreeka-Soome erikokkuleppe vastu.
Varasel hommikul polnud Katainen saanud kuigipalju lisainformatsiooni selle kohta, et Saksamaa oleks öelnud jäiga ei Soome ja Kreeka vahel sõlmitud garantiikokkuleppele.
Katainen kinnitas, et Soome ei taha oma garantiipaketiga põhjustada probleeme teistele euroliidu riikidele ega eurole.
Tänases Soome hommikutelevisioonis võttis roheliste rahvaesindaja Pekka Haavisto teemaks Kreeka võlgade saneerimise võimaluse, kuid peaministri sõnul on Euroopa Liidu riigid otsustanud, et seda ei tule. „Selle tulemused võiksid olla hirmutavad,“ märkis Katainen.
Kataineni sõnul käivad praegu pidevad läbirääkimised nii riigi sees kui ka teiste riikidega. Kriisikoosolekut pole tema sõnul aga tarvidust korraldada.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Soome peaminister Jyrki Katainen on valmis erileppe Kreekaga ümber vaatama, kuid mitte sellest loobuma, ehkki erandi üle puhkenud vaidlused ähvardavad abipaketi laiali lammutada.
Soome loobus erileppest Kreekaga, mis tagas neile Kreeka abilaenus osalemise eest tagatised, kuid kõnelused uue lahenduse üle jätkuvad.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.