Soome loobus erileppest Kreekaga, mis tagas neile Kreeka abilaenus osalemise eest tagatised, kuid kõnelused uue lahenduse üle jätkuvad.
Soome sundis taganema teiste euroala riikide kriitika, et tagatiste nõudmine seab ohtu kogu Kreeka abipaketi, vahendas võrguleht EUobserver.com.
„Läinud nädalal Kreekaga kokku lepitud lahendus ei kehti enam, kuid läbirääkimised jätkuvad uue lahenduse leidmiseks,“ ütles täna üks anonüümseks jääda soovinud allikas Soome rahandusministeeriumis.
Kolmapäeval rõhutas Saksamaa kantsler Angela Merkel, et liikmesriigid ei peaks Kreeka kriisis ühepoolseid samme astuma. Austria ja Holland lubasid samuti Soome erileppe blokeerida, kui ei saa endale sarnaseid tingimusi Kreeka abipaketis osalemiseks.
Algse kokkuleppe järgi pidi Kreeka Soome riigile tagatiseks eraldama 600 miljonit eurot. Soome rahandusminister Jutta Urpilainen on varem mõista andnud, et Soomet rahuldaksid ka kinnisvaratagatised.
Täna kohtuvad euroala riikide rahandusametnikud, et leida muid tagatisi, mis probleemi lahendaks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kahepoolsed kokkulepped, mis nõuavad Kreekalt abilaenu eest tagatisi, võivad kaasa tuua Kreeka ja teiste euroala raskustes riikide reitingu alanemise, hoiatas täna agentuur Moody’s.
Kui paar päeva tagasi teatas Soome rahandusministeerium, et on jõudnud Kreekaga kokkuleppele tagatisraha saamises abipaketis osalemise eest, siis täna lükkas Kreeka need väited ümber.
Soome peaminister Jyrki Katainen on valmis erileppe Kreekaga ümber vaatama, kuid mitte sellest loobuma, ehkki erandi üle puhkenud vaidlused ähvardavad abipaketi laiali lammutada.
Soome peaminister Jyrki Katainen ei võta veel seisukohta, mis tähendus on sellel, kui Saksamaa keeldub toetamast Soome ja Kreeka sõlmitud garantiipaketti, kirjutab Kauppalehti. Läbirääkimised käivad.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.