Trichet eitab intervjuus, et keskpank on Itaalia valitsusele meetmete osas otseseid ettekirjutusi teinud, millest on riigis tõusnud äge poleemika.
„Me nägime, et investorite usaldus järjest kahanes ning leidsime, et oleks kasulik jagada Itaalia ametivõimudega oma mõtteid, millised võiksid olla kõige kohasemad abinõud turgude usalduse taastamiseks,“ ütles Trichet viidates kirjale, mille ta läkitas Itaalia valitsusele ning millele on alla kirjutanud ka Euroopa Keskpanga järgmine president Mario Draghi (praegu Itaalia keskpanga juht). „Mingeid läbirääkimisi ei olnud.“
Trichet kordas oma üleskutset, et euroala riikide valitsused tegeleksid oma riigi majanduse probleemidele ja nõrkustele lahenduste otsimisega. Itaalia vajab strukturaalseid reforme, et krooniliselt aeglast majanduskasvu kiirendada.
Küsimuse peale, kas ta toetab euroala ühiseid võlakirju, et sel moel turgude usaldus tagasi võita, vastas Trichet, et euroala päästefond EFSF juba emiteerib võlakirju kõigi euroala riikide garantiiga.
„Euroopa Keskpanga nõukogu sõnum on, et euroala liidrite 21. juuli tippkohtumisel tehtud otsused tuleb kiiresti, täielikult ning kogu ulatuses ellu viia,“ ütles Trichet.
Trichet vihjas tippkohtumisele, kus otsustati Kreekale uue abipaketi andmine ning euroala kriisifondi EFSFi volituste laiendamine.
Turgude kõhklused ja kahtlused Itaalia 1,9 triljoni euro suuruse võlakoorma suhtes kajastuvad Itaalia võlakirjade intressimäärades. Euroopa Keskpanga tugiostud tõid Itaalia 10aastase tähtajaga võlakirjade intressimäärad küll läinud kuul rekordilistelt 6% piiri ületanud tasemetelt alla, kuid praeguseks on need uuesti kerkinud 5,2% tasemele.
Vahe Saksamaa kümneaastase tähtajaga võlakirjadega kärises täna 315 punktile, mis on suurim vahe Euroopa Keskpanga tugiostude algusest läinud kuul.