Aktsiahinnad USA börsidel tõusid sessiooni lõpus pärast vaevalist algust, kui Prantsusmaa president Nicolas Sarkozy ja Saksamaa kantsler Angela Merkel kinnitasid, et Kreeka jääb eurotsooni.
Dow Jonesi tööstuskeskmine tõusis teate peale ligi 2,5%, kuid langes siis ja lõpetas päeva 1,3%-se tõusuga. Indeksi kasvu vedasid Home Depot (+2,69%), Walt Disney (+2,67%) ja General Electric (+2,47%).
Kolmapäevase sessiooni lõpetasid aktsiaindeksid järgmistel tasemetel:
Dow Jones 11 246,73 +140,88 +1,27%Nasdaq 2 572,55 +40,40 +1,60%S&P 500 1 188,68 +15,81 +1,35%
Investorid seisavad jätkuvalt silmitsi eurotsoonist tulevate vastakate teadetega, mis börse kord üles, kord alla suunavad. Kolmapäeval põhjustas ärevust näiteks teade Prantsusmaa kahe suurpanga reitingu alandamisest, vaatamata sellele, et uudist oli ammu oodata.
Inflatsiooni mõõdikuna kasutatav ühendriikide tootjahinnaindeks jäi augustis muutumatuks, kuid arvates näitajast välja toidu- ja energiahinnad, tõusis indeks 0,1% võrra.
Dollar nõrgenes täna euro ja jeeni suhtes, aga tugevnes naelsterlingi suhtes.
Oktoobri tähtajaga toornaftafutuuride hind tõusis 1,30 dollari võrra, jäädes pidama 88,91 dollaril barrelilt. Detsembri tähtajaga kullafutuuride hind alanes kolmapäeval 3,60 dollari võrra tasemele 1 826,50 dollarit untsi kohta.
Ühendriikide valitsuse kümneaastase võlakirja hind alanes veidi, tõstes tulususe taas 2% peale.
Autor: Maarja-Liis Mitri
Seotud lood
Prantsusmaa president Nicolas Sarkozy ja Saksamaa kantsler Angela Merkel ütlesid pärast tänast telefonivestlust Kreeka peaministriga, et on veendunud, et Kreeka jääb euroala riigiks ning et Kreeka eelarvekärped aitavad turgude usalduse taastada.
Uus hoop lootusele taastada Euroopa turgudel mingigi kindlustunne tuli täna, kui Moody's Investors Service teatas, et alandas kahe Prantsusmaa suurpanga, Societe Generale ja Credit Agricole, reitingut.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.