Kreeka ajalehe Kathimerini allikate väitel võib laenumaksete jätkumise tingimuseks olla 25 000 avaliku sektori töötaja koondamine.
Kreeka meedias ringlevad kuuldused erinevatest uutest nõudmistest, mis kindlustaks riigile lähinädalatel järgmise väljamakse mullu eraldatud abilaenust. Vastasel juhul ei ole Kreeka valitsusel mõne nädala pärast enam raha palkade ja pensionide maksmiseks.
Agentuur TT vahendab, et Kreeka ajalehe Kathimerini allikate väitel võib laenumaksete jätkumise tingimuseks olla 25 000 avaliku sektori töötaja koondamine, millele lisandub 70 000 inimese arvamine n-ö reservi vähendatud palgaga.
Neid aga, kes töökoha säilitavad, võivad ees oodata palgakärped kuni 50% ulatuses. Pensionide maksmiseks on ettepanek kehtestada ülempiir 1700 euro tasemel kuus.
Ettepanek on tehtud ka maksuvaba tulu piiri alandamiseks 8000 eurolt 4000 eurole.
Kokku peaksid sellised meetmed tagama tänavu säästu miljard eurot ning tuleval aastal veel 6,5 miljardit eurot.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuigi laialdaselt oodatud Kreeka maksejõuetus mõjuks närviliselt finantsturgudele ja tekitaks kartusi teiste hädasolevate euroala riikide pärast, ei usu reitinguagentuur Fitch, et Kreeka lahkuks euroalast.
Euroopa Liit teatas, et Kreeka rahandusministri Evangelos Venizelose teisel kõnelustevoorul IMFi, ELi ja Euroopa Keskpanga esindajatega edeneti eile jõudsalt ning et tuleval nädalal naaseb nn troika taas Ateenasse, vahendas Bloomberg.
IMFi juhi Christine Lagarde sõnul on Kreeka enda reformides teinud mõningase progressi, kuid edasise abi saamiseks peab riik saavutama enam.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.