Töötukassa varade sunniviisiline liitmine riigikassaga koosseisu võib tulevikus viia selleni, et töö kaotanud inimestele pole võimalik lubatud ajal ja summas hüvitisi maksta, kirjutab tööandjate keskliit oma kodulehel.
Kui riigil on töötukassa raha vaja, tuleks enne muuta seadust ja vormistada raha üleminek laenuna, lisab 1500 Eesti tööandjat esindav organisatsioon.
Tööandjate keskliidu volikogu kuulas oma 21. septembri koosolekul ära rahandusminister Jürgen Ligi ettepanekud avalik-õigusliku juriidilise isiku Eesti Töötukassa varade konsolideerimiseks seadusega riigi kontsernikonto koosseisu. Volikogu otsustas ettepanekutega sellisel kujul mitte nõustuda, kuna nendega kaasneb oht, et töötukassa võib tulevikus kaotada võimekuse täita talle seadusega pandud kohustusi.
Tööandjad leiavad, et töötukassa varade üleminek riigikassasse võib toimuda ainult töötukassa ja riigikassa vahel sõlmitava võlaõigusliku laenulepingu alusel. See aga eeldab töötukassa nõukogu ja rahandusministeeriumi läbirääkimisi. Riigile laenu andmise võimaldamiseks tuleb samuti muuta töötuskindlustuse seaduse § 24 lõiget 4, mis keelab töötukassal anda laenu või tagada teiste isikute kohustusi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööandjate keskliit saatis reedel sotsiaalministrile kirja, milles märkis, et kutsub töötukassa nõukogust juba samal päeval tagasi Tarmo Kriisi ja Tõnis Rüütli.
Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu otsustas kutsuda keskliidu määratud tööandjate esindajad tagasi Eesti Haigekassa ja Eesti Töötukassa nõukogust.
Ametiühingute keskliit ei pea mõistlikuks ega põhjendatuks valitsuse soovi anda töötukassa vahendid üle riigi käsutusse, kuna see ei aitaks kuidagi lahendada töötuse probleeme.
Töötu- ja haigekassa reservide kasutuselevõtu vastu andis kolme nädala jooksul allkirja ligi 13 000 inimest üle Eesti.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.