Tartu Ülikooli riigimajanduse õppetooli juhataja Janno Reiljani hinnangul ei ole reaalne, et Euroopa Liidu stabiilsusfondi paigutatud raha jääb vaid garantiiks, kirjutas ERR.
"See raha ei jää garantiiks, mingi osa sellest läheb kindlasti. Kreeklased teatavad juba praegu, et neil on kolmeks nädalaks raha ja siis on juba järgmist rahasüsti vaja, süsteem on endiselt mäda ja raha voolab läbi," ütles Reiljan ERR-i uudisteportaalile.
Riigikogu võttis neljapäevaõhtusel erakorralisel täiskogu istungil kolmandal lugemisel vastu valitsuse esitatud riigikogu otsuse "Euroopa Finantsstabiilsuse Fondi raamlepingust ja selle muudatustest tulenevate kohustuste täitmise tagamine".
Seotud lood
Kreeka võib püüda nihutada kriisi lahendust järgmisse sajandisse.
Täna hommikul enne algavat riigikogu istungit kogunesid parlamendihoone ees eurokriitikutest meeleavaldajad, kes kutsusid tööle kiirustavaid riigikogu liikmeid üles mitte toetama Eesti ühinemist Euroopa Finantsstabiilsuse Fondiga (EFSF)
Eile õhtul kohtus majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts Kreeka administratiivreformi ja e-valitsuse aseminister Pantelis Tzortsakisega, kellega arutati võimalusi korruptsiooni ja bürokraatia vähendamiseks Kreekas Eesti info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kogemuse abil.
Õiguskantsler Indrek Tederi hinnagul on Euroopa stabiilsusfondis EFSF osalemise eelnõu "kooskõla põhiseadusega küsitav".
Igal aastal saab mitukümmend tuleõnnetust alguse hooletust tuletööst. Kõige sagedamini tuleb seda ette ehitusobjektidel ja töökodades – keevitustööde käigus ei märka inimene enda ümber materjali, mis võib kiirelt süttida. Tuletööde tegemisel on teadmatus suur ja nõudeid eiratakse, kuigi paljudele ettevõtetele on koolitus kohustuslik.