USA rahandusministri Timothy Geithneri sõnul õõnestaks tõsine kriis Euroopas Ameerika majanduse kindlustunnet ning vähendaks nõudlust.
Geithner tõi välja, et Ameerika suurpangad ja rahaturgude fondid on oluliselt vähendanud enda osakaalu probleemsetes Euroopa riikides.
„Meie otsene seotus probleemide küüsis vaevlevate riikide ja institutsioonidega on väike, kuid Euroopa on nii suur ja otseselt seotud USA-ga, et suuremat sorti kriis Euroopas võib põhjustada olulisi tagajärgi Ameerika majandusele.
Geithner lisas, et praeguse globaalse majanduse taustal on hädavajalik Kongressi nõusolek president Barack Obama tööturu paketile, kuna see tõstaks majanduskasvu 1-2% ning looks 1-2 miljonit uut töökohta USA-s.
Täna teatas Euroopa Komisjoni president Jose Manuel Barroso, et komisjon soovitab liikmesriikidel kooskõlastatud tegutsemist, et rekapitaliseerida pankasid ning vabaneda halbadest varadest.
Seotud lood
St. Louisi Föderaalreservi president James Bullard usub, et Euroopa võlakriis suurt mõju USA-le ei avalda, kirjutab CNBC.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.