Riigi kulutusi aitaks vähendada avaliku sektori töötajate siirdumine erasektorisse, ütles ettevõtja Jüri Mõis.
"Avalikust sektorist võiks poole üle meelitada," rääkis ta. "Majanduslanguse ajal tundus inimestele, et palgad on küll kõikjal ühtmoodi väiksed, kuid avalikus sektoris on vähemalt kindel töökoht. Praegu on nii, et äri tehakse, tehased töötavad, inimestele oleks seal tööd küll," rääkis ta.
Mõisa hinnangul vajab Eesti süsteemset riigisektori töökohtade vähendamise plaani, erasektorit kimbutab tema hinnangul tööjõupuudus. "Minu sõnum oleks küll avaliku sektori töötajatele, et: tulge üle!"
Teise võimalusena näeb Mõis võõrtööjõudu. "Eesti on tuntud konservatiivse immigratsioonipoliitika poolest, seda võiks lõdvendada. Mulle kui selle maa kodanikule see meeldiks. Sellel maalapil oleks toredam elada, kui siin oleks rohkem inimesi," märkis ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Riigisektoris annaks töökohti vähendada küll, kuid see poleks lahendus erasektori tööjõupuudusele, rääkis Wendre AS juhatuse esimees Vahur Roosaar.
Kunda Nordic Tsement ASi tegevdirektori Meelis Einsteini arvates võiks omavalitsustes kokku vähendada julgelt 10% tööjõust.
Eesti on väike ja me ei saa endale lubada tööjõuga priiskamist ei avalikus ega erasektoris, arvas Rakvere Lihatööstus ASi juhatuse esimees Anne Mere.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.