USA pankadel on ebakindla majandusolukorra ajal üsna omamoodi mure. Nimelt on neil probleem üha suureneva raha hulgaga, millega pangajuhid midagi peale ei oska hakata ning mis nende kasumit sööb.
Närviline olukord maailmamajanduses, mille on esile kutsunud Euroopa võlakriis, USA suur eelarvedefitsiit ning mured Hiina majanduskasvu aeglustumise pärast, on tarbijaid ja ettevõtteid innustanud raha riskantsematest investeeringutest välja võtma ning seda oma pangakontodele ümber paigutama. Kuna aga praeguses situatsioonis ei ole piisavalt atraktiivseid laenamis- ja investeerimisvõimalusi, ei suuda pangad seda suurt rahahulka lopsakaks kasumiks muuta.
Nii mõnigi pank on asunud võitlusesse suurenevate deposiitide vastu. Kuigi asi ei ole veel nii hull, et finantsinstitutsioonid näitaksid kliendile raha hoiustamise soovi korral ust, alandatakse deposiitide kasvu tõkestamiseks hoiustelt makstavaid intressimäärasid. Mõned suuremad pangad maksavad juba mõnda aega hoiustajate arveldusarve või tähtajalise hoiuse eest kõigest sandikopikaid. Sama teed on läinud ka väiksemad pangad, kes ei näi enam nii palju muret tundvat, kui klient oma raha mujale otsustab viia.
Suhtumist iseloomustab hästi American National Bank'i omaniku Don Sturmi retooriline küsimus: "Kui sul on nii palju raha, et sa ei tea, mida sellega peale hakata, kas sa tahaksid seda siis veel rohkem?"
Lühendatult LHV finantsportaalist
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.