Euroopa uurib võimalusi päästefondi laiendamiseks läbi IMFi. Hiina vajab aga rohkem detaile enne otsustamist, kas panustada Euroopa finantsstabiilsusesse.
Hiina aserahandusminister Zhu Guangyao ütles, et tema valitsus tahab kuulda üksikasju laenugarantiide ulatusest riikidele, sealhulgas Itaaliale ning selle kohta, kuidas on võlad struktureeritud, vahendas Bloomberg.
Euroopa liidrid üritavad maailma suurima välisvaluutareservide omaniku Hiina abikraane lahti keerata pärast seda, kui Kreeka võlga hinnati alla ning EFSFd üritatakse laiendada umbes ühe triljoni euroni.
Hiina võib otsida võimalusi suurendamaks oma mõjuvõimu IMFis, sõnas Nomura Holdingsi majandusteadlane Tomo Kinoshita. "See võib sobida Hiinale, et panustada Euroopa ja maailma finantsstabiilsusesse IMFi kaudu," märkis ta. Nad üritavad poliitiliselt oma parimat, et kasu saada, lisas Kinoshita.
Seotud lood
Kuigi jutud, et Hiina võiks aidata kaasa Euroopa Finantsstabiilsuse Fondi võimendamisele on leidnud maailmas kõlapinda, usutakse viimaste uudiste kohaselt, et riik plaanib EFSF-i võlakirjadest eemale hoida.
Vaatamata üha enam levivale arvamusele, et Euroopa võlakriisi lõpp pole veel sugugi lähedal, teatas Hiina president Hu Jintao esmaspäevasel Austria-visiidil, et usub Euroopa võimesse oma majandusprobleemid ületada, kuid jättis mainimata, kas Peking aitab oma investeeringutega eurotsooni võlakriisi lahendada või mitte, kirjutab uudisteagentuur Reuters.
Neljapäeva varahommikul lepiti Brüsselis kokku järjekordses eurotsooni päästmise kavas, mille kirjaliku variandiga saate tutvuda allpool.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”