Peaminister Andrus Ansip möönis, et Kreeka peaministri otsus abipakett rahvahääletusele panna, tuli talle üllatusena.
„Kreeka peaministri otsus oli ootamatu,“ ütles Ansip Äripäevale, kuid ei hakanud oletama, millised võiksid olla selle tagajärjed.
„Tegemist on Kreeka siseriikliku protseduuriga, mida teise riigi peaministril ei ole sobilik kommenteerida. Kõik abivajavatele riikidele antavad laenud on rangelt tingimuslikud ning loomulikult on kreeklaste endi toetus reformide õnnestumiseks oluline,“ jäi Ansip kidakeelseks.
Läinud nädalal osales Ansip euroala valitsusjuhtide tippkohtumisel, mis otsustas Kreekale eraldada uue 130 mld euro suuruse abipaketi ning 50% Kreeka laenudest maha kanda. Omalt poolt nõustus Kreeka täiendavate säästumeetmetega.
Seotud lood
Euroopa Liidu liidrid on kas otse või esindajate kaudu andnud üsna hävitavaid kommentaare Kreeka peaministri eileõhtusele otsusele korraldada Kreekas päästepaketi osas referendum.
Kreeka peaministri George Papandreou ootamatu teade, et ta kavatseb Kreeka uue abipaketi rahvahääletusele panna, riskib euroalal uue kriisilaine vallandada.
President Toomas Hendrik Ilvese sõnul oli Kreeka peaministri teade referendumist Euroopa Liidu uue abipaketi küsimuses kõigile Euroopa riikidele suur üllatus.
Rahandusminister Jürgen Ligi sõnul on Kreeka peaministri otsus uus abipakett rahvahääletusele panna mäng väga kõrgetele panustele.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.