Euroopa Liidu liidrid on kas otse või esindajate kaudu andnud üsna hävitavaid kommentaare Kreeka peaministri eileõhtusele otsusele korraldada Kreekas päästepaketi osas referendum.
„Üks osapool teeb kõik, et ebakindlust suurendada,“ lausus Soome peaminister Jyrki Katainen Helsingin Sanomatele. „Loomulikult olen pettunud. On tehtud ju kõva tööd euroala kindlustamiseks“.
Referendumi küsimust pole samas veel teada. „Kui kreeklased hääletavad selle üle, kas võtta laenupakett vastu, siis see on tõesti huvitav rahvahääletus,“ lisas Katainen.
Prantsusmaa president Nicolas Sarkozy on Kreeka otsuse üle „kohutatud“ ja Saksamaa kantsleri Angela Merkeli koalitsiooniesindajad olid „ärritunud“ Kreeka referendumikava üle, kirjutavad Kreeka ingliskeelsed netiväljaanded.
„Kreeka tegevus on irratsionaalne ja neile ohtlik,“ lausus üks Sarkozy lähimatest abidest Le Monde ajalehele. Prantsusmaa allikate teatel on ka sakslased „rabatud“ Papandreou käigust.
Autor: Meelis Mandel, Kaisa Gabral
Seotud lood
Riskifondi juht ja The Gartmann Letter uudiskirja autor Dennis Gartman kirjutas, et Kreeka võlakärbe ei puuduta kõiki investoreid, mis muudab selle mõju nii väikeseks, et Kreeka ei muutu kunagi maksujõuliseks.
Peaminister Andrus Ansip möönis, et Kreeka peaministri otsus abipakett rahvahääletusele panna, tuli talle üllatusena.
Kreeka äkkuudis peaministri plaanist panna päästepakett referendumile on kukutanud võlakirjade hindu ja tõstnud tootluseid.
Kreeka peaministri George Papandreou ootamatu teade, et ta kavatseb Kreeka uue abipaketi rahvahääletusele panna, riskib euroalal uue kriisilaine vallandada.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.