Eesti Välispoliitika Instituudi analüütik Ahto Lobjakas ütles, et Kreeka otsus korraldada abipaketi osas rahvahääletus on radikaalne ja suitsidaalne samm, mis viib riigi kontrollimatu pankrotini.
Lobjakas rääkis ERR-i raadiouudistele, et praegustes oludes pole praktiliselt võimalik, et Kreeka rahvas ütleks paketile "jah".
"Sisuliselt on Kreeka avanud ukse mingisugusele Alice'i imedemaa territooriumile, kus tänane reaalsus ning eurotsooni ja EL-i loodusseadused enam ei kehti," märkis ta.
"Kui see pakett tagasi lükatakse, ei ole turgude jaoks loomulikult muud signaali kui see, et kõik, mis Kreekaga edasi saab, on ennustamatu ja ettearvamatu," lisas analüütik.
Kreeka otsus korraldada abipaketi osas rahvahääletus on põhjustanud Euroopa börsidel viimase kuue nädala suurima languse.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Riskifondi juht ja The Gartmann Letter uudiskirja autor Dennis Gartman kirjutas, et Kreeka võlakärbe ei puuduta kõiki investoreid, mis muudab selle mõju nii väikeseks, et Kreeka ei muutu kunagi maksujõuliseks.
Peaminister Andrus Ansip möönis, et Kreeka peaministri otsus abipakett rahvahääletusele panna, tuli talle üllatusena.
Rahandusminister Jürgen Ligi sõnul on Kreeka peaministri otsus uus abipakett rahvahääletusele panna mäng väga kõrgetele panustele.
Kreeka äkkuudis peaministri plaanist panna päästepakett referendumile on kukutanud võlakirjade hindu ja tõstnud tootluseid.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.