Prantsusmaa president Nicolas Sarkozy ütles täna, et G20 tippkohtumisel tehti suuri edusamme finantstehingute maksu kehtestamise suunas. Mehe sõnul on jõutud juba nii kaugele, et võib hakata rääkima konkreetsest maksutulude jaotamisest, kirjutab uudisteportaal Bloomberg.
„Prantsusmaa seisab selle eest, et maks realiseeruks. Me ei kavatse oodata ülejäänud maailma, et seda rakendada,” sõnas Sarkozy. USA president Barack Obama jällegi otsesõnu finantstehingute maksu heaks ei kiitnud. Selle asemel rõhutas president, et pangad peaksid kandma osa finantskriisi tagajärgede likvideerimise kuludest. Ühendriikide valitsuse ametnike sõnul tahaks USA kehtestada pankadele tasu, mis sõltuks asutuse võetavatest riskidest.
Siiani on finantstehingute maksu kehtestamise eest seisnud peamiselt Saksamaa ja Prantsusmaa. Toetajate sõnul aitaks see koguda tulusid, mida saaks kasutada kliimamuutustega võitlemisel ja vaesuse vähendamisel. Ühtlasi oleks see ka lisapanus rohkelt kärbitud riigieelarvetesse.
Autor: Maarja-Liis Mitri
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa Liidu rahandusministrid on Euroopas finantstehingute maksustamise suhtes väga erinevatel seisukohtadel, näitas tänane debatt rahandusministrite kohtumisel Brüsselis.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.