Mirae Asseti analüütiku John Wadle arvates sarnaneb praegune Angela Merkeli juhtimisstiil nagu Titanicu kaptenil, kes on sõitnud jäämäele otsa ning nüüd käsib kõigil vette hüpata.
Wadle usub, et nõrgemad riigid peaksid eurost loobuma, kuna nad veavad kogu euroala alla ning tekitavad lisasurvet terves rahaliidus. „Saksamaa, Prantsusmaa ja Põhja-Euroopa riigid peaksid looma uue euro ning vana ühisraha peaks laskma devalveeruda ning las see jääda hädasolevatele riikidele.” Wadle arvates oleks see vähem vaevarikkam - kuid endiselt kulukas – aga aitaks vältida süsteemsete nakkuste levikut rahaliidus.
Wadle peab valeks igasugust survet euroala nõrkadele riikidele. Angela Merkel on nõudnud sanktsioone riikide vastu, kes ei pidanud kinni eelarvest ning kellel on suur võlakoorem. Samuti on pidanud Merkel vajalikuks võimalust riikidel loobuda eurost kui nad seda soovivad.
„See on traagiline viga, kuna see lisab edasist survet ohutsoonis olevate riikide hoiustajatele ja võlahoidjatele otsima väljapääsu,” ütles Wadle.
Keskseks küsimuseks on see, et paljud võlgades olevad riigid seisavad silmitsi probleemidega, ilma, et püüda lahendada konkurentsivõime küsimusi.
„Kasinusmeetmed hädasolevates riikides ja tühjad lubadused suuremaks integratsiooniks ei toimi tegelikkuses,” ütles Wadle.
Seotud lood
Euroopa peab sammhaaval liikuma poliitilise uniooni suunas, et väljuda raskeimast ajajärgust pärast Teist maailmasõda, ütles esmaspäeval peetud kõnes Saksamaa kantsler Angela Merkel.
Saksamaa ja Prantsusmaa on käest libiseva võlakriisi valguses arutanud radikaalseid muutusi Euroopa Liidus, mis sisaldaks integreeritumat ja potentsiaalselt väiksemat eurotsooni, on nii Briti ajalehele Guardian kui ka uudisteagentuurile Reuters vihjanud Brüsseli allikad.
Saksamaa kantsler Angela Merkel ütles täna, et olukord Euroopas on sedavõrd halvenenud, et muutustest pole enam pääsu, ELi aluslepinguid tuleb muuta.
Saksamaa kantsleri Angela Merkeli konservatiivne partei CDU võttis oma kongressil vastu resolutsiooni, mis nõuab Euroopa aluslepingutesse euroalalt lahkumist võimaldavat klauslit, mis ei sunniks riiki samal ajal Euroopa Liidust lahkuma.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?