Technopolis Ülemiste ja edukate kaubanduskeskuste müügi võiks liigitada kõigi aegade parimateks kinnisvaratehinguteks Eestis, arvab Eesti Kinnisvarafirmade Liidu tegevdirektor Tõnis Rüütel.
Äripäev küsis vastukaaluks Toomas Annuse halvimate kinnisvaratehingute edetabelile, millised võiks olla viis kõigi aegade parimat kinnisvaratehingut Eestis.
Vastab Eesti Kinnisvarafirmade Liidu tegevdirektor Tõnis Rüütel.
Üks võiks olla kindlasti Technopolis Ülemiste müük. Selle eest sai Gert Jostov lausa kinnisvaraguruks 2010. see oli masuaegne tehing, kus liikus üle miljardi krooni.Tehingud kaubanduskeskustega on olnud Technopolise tehingust aga isegi suuremad, näiteks oli nii Kristiine keskuse ja Rocca al Mare ostuga, viimane oli vist 1,2 miljardit krooni. Kui rääkida lollist rahast, siis ei saa mööda Viktor Levada kruntide ostust Olümpia hotelli vastas. Ja võiks rääkida ka Arco Vara Tivoli kinnistu ostust, mida Tallinn ka varem enampakkumisele pannud oli. Mulle oli täitsa arusaamatu, miks oli Arco Varal vaja 55 miljoni kroonine alghind lausa viiekordselt üle hüüda. See tehing on neil nüüd veskikivina kaelas, aga eks tagantjärgi tarkus ole täppisteadus ning toonane pakkumishind väljendas ilmselt ka kinnisvaraturu üldist meelsust.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Technopolis Ülemiste ehk Targa Äri Linn Tallinnas Ülemistel teenis möödunud aastal kuue miljoni eurose käibe juures 5,4 mln eurot kasumit. Puhaskasum vara ümberhindluseta oli ca 2,8 mln eurot.
Toomas Annuse koostatud Eesti rumalamate kinnisvaratehingute edetabeli võitis Viktor Levada, kes ostis 600 miljoni krooniga Olümpia hotelli vastaskrundi.
Ilmselt on läbi aegade parimate kinnisvaratehingute nimekirjas SEB peakontori hoone arendus ja müük, arvab Trigon Property Development AS nõukogu esimees Ülo Adamson.
Tänased halvimad kinnisvaratehingud olid omal ajal väga head, leiab BPT Asset Management Estonia ASi juht Indrek Hääl.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.