Eurogrupi juht Jean-Claude Juncker kritiseeris S&P hoiatust euroal riikide reitingu langetamisest karmide sõnadega.
„Ma ei ole häiritud, pigem üllatunud,“ ütles Luksemburgi peaminister. Peaaegu kõiki euroala riike negatiivse väljavaatega varustada on „ebaõiglane“ ja „täielikult ülepingutatud“ otsus. Hoiatus on „nokaut kõigile riikidele, kes püüavad oma eelarvedefitsiiti vähendada“. Junckeri sõnul on üllatav, et otsus tuleb vahetult enne otsustavad ELi tippkohtumist.
Prantsusmaa rahandusminister Francois Baroin teatas, et tema riik ei vaja enam „kolmandat säästukava“ ja ka mitte „edasisi meetmeid“. Prantsusmaa ei pea ka pumpama riigi raha pankadesse. Baroini arvates ei arvestanud reitinguagentuur Prantsuse-Saksa uute kriisiplaanidega.
Autor: Katri Soe-Surén
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Standard & Poor's võib teatada euroala riikide reitingukärbetest juba täna, teatasid WSJ-le kaks asjaga kursis olevat allikat.
Rahandusministeerium ei jaga S&P pessimistlikku tonaalsust, mis puudutab euroala tulevikku ja suutlikkust-
LHV analüütiku Erko Rebase sõnul ei ole S&P hoiatus krediiditurgusid väga palju mõjutanud ning pigem võetakse seda motivaatorina reedese tippkohtumise eel.
Reitinguagentuur S&P teatas esmaspäeval, et võtab vahetult enne sel nädala toimuvat ELi Ülemkogu võimalikuks langetamiseks vaatluse alla 15 euroala riigi – sealhulgas Eesti, reitingud.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.