Miljardär George Soros usub, et maailma finantssüsteem on jõudnud kollapsi ääreni ning arenenud riigid on langemas deflatsioonilisse võlalõksu.
Soros arvab, et arenenud riigid on langemas deflatsioonilisse võlalõksu, kus tarbijate kulutused vähenevad, hinnad tõusevad, maksutulud langevad ning riikide võlg kasvab. Selle tulemusena on globaalne finantssüsteem tugevnemas selleks, et laguneda.
„Tagajärjed võivad olla üpriski hävitavad. Peab tegema kõik, et seda vältida,” ütles Soros.
Soros ütles, et näeb kasvavat lõhet arenenud ja arenevate riikide vahel ning on viimaste väljavaadete osas kindlam. Kuna majanduslikud ja fiskaalsed mured arenenud maailmas jäävad kriitiliseks, on Soros muutunud optimistlikumaks Aafrika ja Araabiamaade suhtes.
„Palju positiivseid asju juhtub seal,” ütles Soros. „Araabia kevad oli revolutsiooniline areng.”
Kuid Soros mainis, et ka 1956. aasta Ungari revolutsioon muutis poliitilist atmosfääri, kuid ei kandnud vilja enne 1989. aastat.
„Ei saa oodata kohest muutust, kuid see, mis on juhtunud kannab püsivat mõju,” ütles ta.
Seotud lood
George Sorose hinnangul on Saksamaa kantsler Angela Merkel küll tugev juht, kuid ta juhib Euroopat vales suunas. Säästmise asemel vajavad kriisis riigid hoopis finantssüste, ütles Soros ajakirjale Spiegel.
Eesti investorid on oodatud mitme põneva riigi kinnisvaraturule – ka Dubaisse. Kiirelt kasvav linn ja lisandunud elanikkond annavad arendajatele põhjust rõõmustamiseks.