Olympus esitas täna enda kolmanda kvartali aruande skandaalide tõttu oluliselt hiljem, kuid suutis vältida Tokyo börsilt aktsiate eemaldamist.
Poleks firma suutnud täna enda tulemusi registreerida Jaapani Finantsteenuste Agentuuris, oleks 92 aasta vanuse firma aktsiad võetud maailma suuruselt teiselt börsilt maha, kirjutab Bloomberg.
Olympus teatas läinud kuul, et ei saa majandustulemusi enne avalikustada, kui sõltumatu uurimisaruanne firma petutehingute üle on avalikustatud.
Maailma suurim endoskoopide tootja peab endiselt börsi juhte veenma selles, et probleemid piirdusid vaid "mäda" juhtkonnaga, kellest enamik on tänaseks lahkunud.
Kaameratootja ühed suurimad omanikud Southeastern Asset Management ja Nippon Life Insurance on andnud märku, et soovivad Olympuse jätkamist börsil, ent opositsionäärid on vaielnud, et riik peab andma selge sõnumi, kuidas illegaalset tegevust Jaapanis ei sallita.
"Olympuse delistimisel puudub mõte," ütles Bayview Asset Managementi portfellihaldur Ichiro Takamatsu. "Siiski on mul tunne, et firma aktsiad jäävad avalikult kaubeldavateks."
Autor: Fredy-Edwin Esse, California
Seotud lood
Kuus panka nõuavad Jaapani kaameratootjalt Olympus 13 aastat kestnud raamatupidamispettuse tõttu kahjutasuks 27,9 miljardit jeeni (200 mln eurot).
Jaapani kaameratootja Olympuse aktsia tegi Tokyo börsil 37 aasta suurima päevase tõusu, kuna firma võib pääseda börsilt minema ajamisest.
Uuel aastal jõustuv vilepuhuja kaitse seadus hakkab töötajaid, aktsionäre ja kliente ettevõtte väärkäitumisel kaitsma, kuid siiani valitseb segadus teavituste sisuga ning valesti teavitamisel võib rikkuda ärisaladust.