SEB Enskilda analüütik Marko Daljajevi sõnul on kohaliku börsi aktsiatest üks huvitavamaid sel aastal Tallinna Vesi.
„Üks huvitavamaid aktsiaid, millel 2012. aastal silma peal hoida, on meie arvates Tallinna Vesi. Ootame esimesi lahendusi tariifide kohtuvaidlusest, mis võib endaga kaasa tuua märkimisväärseid liikumisi kas ülesse või alla. Vastupidiselt tavaloogikale on Tallinna Vesi täna nii kõrge riski kui ka potentsiaalselt kõrge tootlusega aktsia (ootame, et 2011. aasta eest on dividenditootlus üle 13%) ja oleme andnud aktsiale Hoia soovituse,“ märgib analüütik.
Ka ehitusettevõtted Merko Ehitus ja Nordecon võivad SEB Enskilda sõnul üllatada investoreid positiivselt, kuna ettevõtetel on tugev ehituslepingute maht ning võimalik sisendihindade langus võib mõjuda positiivselt 2012 kasumimarginaalile.
Pikaajalistele invesoritele soovitab investeerimispank keskenduda ettevõtetele, mille ärimudel on vettpidav ka aeglase kasvu tingimustes ja/või millel on tugev bilanss, et vajadusel tugevamana välja tulla ka ajutiselt keerulisemast perioodist. Esimesse kategooriasse kuuluvad panga hinnangul Tallink ja Tallinna Kaubamaja ning teise Olympic Entertainment Group.
Samas ootab SEB Enskilda Tallinna börsiindeksile OMXT aasta kokkuvõttes vaid 5-10% tõusu.„Euroopa võlakriis, mis 2011. aastal turge survestas, ei ole veel leidnud lahendust ja on tõenäoline, et vähemalt 2012. aasta esimeses pooles – kuniks pole jõutud lahendusteni, mis investoreid veenaks – ebastabiilsus jätkub. Hetkel oodatakse eurotsoonis lühiajalist majanduslangust, mis ilmselt ei jäta Eesti ja laiemalt Baltikumi avatud ning ekspordist sõltuvatele majandustele mõju avaldamata. Samas, täna me veel ei näe ettevõtete majandustulemustes märke aeglustumisest ja isegi mõõdukat langust oodates on mitmed aktsiad meie arvates atraktiivselt hinnastatud,“ lõpetab Daljajev.
Seotud lood
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.