Nabil Rantisi, kes müüs Araabia Ühendemiraatide buumi ajal aktsiaid, tegeleb nüüd toidutellimuste vastuvõtmisega, teenindades ka endisi aktsiakliente, kirjutab Bloomberg.
"Äri muutus nii aeglaseks, et mingil hetkel pidid otsustama, kas aega saab kasulikumalt kasutada," ütles Rantisi, kes lahkus Rasmala Investment Banki maaklerteenuse direktori kohalt Dubais juunis, et aidata alustada söögikoha 1972 käivitamist. 34aastane Rantisi töötab nüüd paarisaja meetri kaugusel endisest töökohast, kus ta täitis aktsiatellimusi.
Kolm aastat pärast Dubai mulli lõhkemist on finantssektor jätkuvalt languses ja näitab vähe taastumismärke. 2008. aastal tegutsenud 98 maaklerfirmast töötab täna 41.
Kinnisvaraspekulatsioonide krahh jättis valitsusele ja riigile kuuluvatele ettevõtetele üles 110 miljardit dollarit võlgu. Riik on oma võlad edukalt restrutktureerinud. Dubai on maailma kõrgeima pilvelõhkuja ja palmipuu kujulise tehissaare koduks.
2008. aasta alguses oli Dubai aktsiaturg tõusnud viie aastaga peaaegu kuuekordseks. Nüüd on Ühendemiraatide aktsiaturu koguväärtus vaid 97 miljardit dollarit võrreldes 2007. aasta lõpu 206 miljardiga. Välisinvestorid on vähendanud Dubai aktsiate omamist Euroopa võlakriisi ja poliitiliste rahutuste tõttu, mis kukutasid Egiptuse, Tuneesia ning Liibüa riigijuhid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.