Meil on selleks aastaks saastekvoote täpselt nii palju, kui tootmiseks on vaja, sõnas ehitusmaterjalide tootja Nordkalk ASi juhatuse esimees Andres Rammul.
„Täna me ausalt öeldes turu seisu Nordkalk Eesti poole pealt ei jälgi, terves korporatsioonis on kindlasti seisukord teine, mida ma ei oska kommenteerida,“ rääkis Rammul saastekvootidega kauplemisest.
Ta lisas, et hetkel ei ole firmal muret, kas kvoote juurde osta või maha müüa. „See mure võib meil tekkida järgnevatel aastatel, aga seda ei oska praegu öelda,“ märkis Rammul.
Tänane Äripäev kirjutab, et saastekvoodi hind maailmaturul on võrreldes tipphetkega 2008. aasta juunis langenud üle nelja korra. Hetkel osaleb saastekvootidega kauplemissüsteemis 52 Eesti ettevõtet, keda Euroopa Liit peab meie riigi suurimateks saastajateks. Äripäev küsib ettevõttetelt, mis seis on neil saastekvootidega ja mida on plaanis nendega teha.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Saastekvoodi hind maailmaturul on võrreldes tipphetkega 2008 juunis langenud üle nelja korra. Osasid Eesti ettevõtteid see rõõmustab, teisi kurvastab.
Fortum Tartu AS juhatuse esimehe Margo Külaotsa sõnul osalevad ka nemad saastekvootide kauplemissüsteemis. Hetkel on plaan kvoote müüa, aga kõik oleneb hinnast.
Soojusenergia tootmise ja elektrienergia jaotamisega tegelev Esro AS juhatuse esimees Jaan Saare sõnul ei ole neil saastekvootidega muret, müüma nad ei pea ja ostma ka mitte.
Küberturvalisus peaks olema igaühe igapäevaelu lahutamatu osa. Olenemata sellest, kas oled eraisik, väikeettevõtja või suurfirma juht, mõjutab digitaalne maailm paratamatult kõiki, kes internetis toimetavad. Tele2 ärikliendi erilahenduste ja IT-teenuste juht Janek Jaago selgitab, miks on vähemalt esmane digikaitse hädavajalik igale kasutajale.