Riigikogu sotsiaalkomisjon kuulas eile seoses töötukassa nõukogu otsustusvõimetusega ära tööturu osapooled, kuna aga arutelul kokkulepet ei sündinud, on ilmselt vältimatu muuta seadust.
„Täna me oleme olukorras, kus töötukassa eelarve on vastu võtmata ja töötukassa juhatuse volitused lõpevad 15. aprill, mis tähendab, et töötukassa muutub tegutsemisvõimetuks. Kuna ka tänasel arutelul osapoolte vahel kokkulepet ei sündinud, on ilmselt vältimatu muuta seadust, et tagada töötukassa toimimine ja otsida võimalusi dialoogi taastamiseks mõnevõrra pikemas perspektiivis, " sõnas sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna.
"Loodan, et see on võimalik ning valitsuse ja tööturu osapoolte vaheline dialoog ka taastatakse. Praegune olukord on läinud liiga ultimatiivseks, millest ei sünni kasu tegelikele abivajajatele," lisas Tsahkna.
Oma homsel istungil on sotsiaalkomisjonil Tsahkna kinnitusel kavas arutada töötuskindlustuse seaduse muutmise seaduse eelnõu algatamist, millega antakse töötukassa nõukogu otsustusvõimetuse korral õigus juhatuse liikmete nimetamiseks või tagasikutsumiseks valitsusele. Ka antakse valitsusele õigus kinnitada töötukassa eelarve olukorras, kus töötukassa nõukogu ei ole seda tähtaegselt teinud.
"Sisuliselt on meie ülesanne likvideerida olukord, kus töötukassa peaks oma uksed sulgema, millel oleks katastroofilised tagajärjed meie tööturule ja majandusele laiemalt," ütles Tsahkna.
Tänasel kohtumisel jäi Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Tarmo Kriis oma senise seisukoha juurde, et tööandjate esindajate osalemisel töötukassa nõukogus puudub mõte, juhul kui valitsus nõukogu seisukohtadega ei arvesta ja töötukassa vahendid täidavad riigieelarvelisi eesmärke. Kriis pidas dialoogi jätkumise eelduseks varem kehtinud olukorra taastamist.
Ametiühingu Keskliidu esimees Harri Taliga ja TALO juhatuse esimees Agu Tuuling rõhutasid dialoogi jätkumise vajadust. Ka Taliga hinnangul tuleks selleks seni kehtinud olukord taastada.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Läinud aastal alguse saanud vastuolu tööandjate, ametiühingute ja valitsuse vahel töötukassa reservide kasutamise pärast on leidmas absurdset lõpplahendust: suutmata ummikust välja tulla ja kolmepoolset dialoogi taastada, soovib valitsus muuta seadust nii, et saab õiguse töötukassa eelarve üksinda kinnitada.
Riigikogu sotsiaalkomisjon algatas töötuskindlustuse seaduse muutmise, mis annab valitsusele suuremad volitused töötukassa juhtimisel.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.