Peamiseks ASi Tallinna Vesi aktsiahinna liigutajaks on 6. veebruari kohtuotsus, kas ettevõte saab kaitset konkurentsiameti vastu, teatas Swedbank.
„Vaatamata heale tulemusele, peame me peamiseks aktsia hinnaliigutajaks 6. veebruari kohtuotsust selle kohta, kas ettevõte saab kaitset Konkurentsiameti otsuse vastu või mitte,“ jätkas ta.
"Juhtkond on hinnanud võimalikke nõudeid ettevõtte vastu juhul, kui kohtuotsus toetaks Konkurentsiameti seisukohta. Hinnangu alusel on võimalik ettevõtte majanduslikku kasu sisaldavate ressursside vähenemine kuni 36 miljoni euro ulatuses 10 aasta jooksul peale viimase astme kohtu otsust,,“ ütles ta. „Kuna nii kohtulahendid kui ka ajastused on ebaselged, ei ole me seda nõuete võimalikkust lisanud oma mudelisse.“
Kompanii peaks maksma sel aastal sama palju dividendi, kui mullu ehk 0,80 eurot aktsia kohta, mis teeks dividenditootluseks umbes 12,6 protsenti. Pank säilitab aktsiale ostusoovituse 7,00 eurose hinnasihiga.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tallinna Vee finantstulemused põhitegevusest vastas suures joones LHV prognoosidele, kuid tänu muudele ärituludele ja madalamatele finantskuludele ületas puhaskasum tugevalt prognoose, ütles LHV vanemanalüütik Kristo Oidermaa.
Tallinna Vee neljanda kvartali puhaskasum vähenes 3,1 protsenti, 7,7 miljoni euroni, teatas ettevõte börsile.
Tallinna Vee neljanda kvartali käive vastas meie ootustele, kuid puhaskasum oli tugevam kõrvaltegurite tõttu, ütles SEB Enskilda analüütik Pavel Lupandin.
Kohtumenetlus käib ning areng sõltub sellest, kas kohus otsustab 6. veebruaril ajutist õiguskaitset pikendada või mitte, kommenteeris konkurentsiamet Tallinna Veega peetavat vaidlust.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.