Kohe võlglase lisamist avalikku nimekirja ma õigeks ei pea, sest homme on talle ehk tarvis ka kaupa müüa. Pean temaga ikka viisakalt arutama, sõnas Ensto Ensek ASi juht Üllas Täht.
Inkassofirmade vahel on tekkinud diskussioon selle üle, kas avalikustada võlgaste nimekirju. Äripäev küsib täna ettevõtjatelt, kas võlglaste avalik häbiposti panek on õigustatud või mitte.
„Kahjuks see on nii delikaatne küsimus, et mina sellele lihtsalt vastata ei suuda,“ lausus Täht. Samas tunnistas juht, et on mõnikord täpselt sama küsimusega tegelenud ja mõelnud, kuidas võlglast häbiposti panna
„Minu vastus on case-by-case. Kui on olemas selline võlglane, kelle puhul näen, et temast tulevikus enam nagunii kliendina asja ei saa, siis paneks ta meelega häbiposti,“ lausus Täht. „Kui tal on vahepeal makseraskused, siis on ta täna küll võlglane, kuid homme tema majanduslik situatsioon paraneb ja ta maksab meile väga hästi. Kuidas me siis paneme ta häbiposti?“
Julianus Inkasso poolt avalikustatud nimekirju Täht vaadanud pole, kuna selleks puudub tema sõnul vajadus ning ettevõte on oma võlglastega ise hakkama saanud.
Täht avalikustaks need võlglased, keda oleks vaja häbiposti panna. Kohe nimekirja lisamist juht õigeks ei pea, sest homme on kliendile tarvis ka kaupa müüa. „Kui ma ta täna häbiposti panen, siis homme ta ju minult enam ei osta. Pean temaga läbirääkimisi pidama ja viisakalt arutama,“ sõnas Täht.
Seotud lood
Rakvere Lihakombinaadi juhi Anne Mere arvates võivad võlglaste nimekirjad avalikud olla ja temagi vaatab need aeg-ajalt läbi.
Julianuse ja meie klientide meelest elab Eestis häirivalt palju isikuid, kes arvavad, et laenu andmine on ainult võlausaldaja äri huvides. Et see on pigem laenuandja enda risk, kui talle raha tagasi ei maksta. See on ebameeldiv väärarusaam, kirjutab Julianus Inkasso juhatuse esimees Ülar Maapalu.
Creditreformi hinnangul ei ole avalik häbistamine võlamenetluses kõige tulemuslikum, leiab Creditreform Eesti OÜ tegevjuht Reimo Tomingas.
Võlglaste avalikkuse ette toomine peaks olema kuidagi reglementeeritud, sest heatahtlike firmade jaoks raskendab nimekirjas olek kehvast situatsioonist väljatulekut, arvas Wendre ASi juhatuse esimees Vahur Roosaar.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?