Kreeka Politsei Liit on hoiatanud, et väljastab vahistamisorderid Euroopa Liidu ja Rahvusvahelise Valuutafondi ametnikele, kes nõuavad sügavaid kärpeid.
Kreeka Politsei Liit süüdistab ametnikke väljapressimises, demokraatia ja vabariikluse õõnestamises ning teatas, et üks vahistamise sihtmärke on IMFi tippametnik Kreekas Poul Thomsen.
Hoiatus on suuresti sümboolne, kuna ekspertide hinnangul peab kohtulikus korras sellised arreteerimised kinnitama. Kuid see näitab rahuolematust rahvusvaheliste laenuandjate vastu, kes on nõudnud drastilisi palkade ja pensionite kärpeid.
"Me hoiatame, et Kreeka politseinike seaduslike esindajatena väljastame mitmeid arreteerimisordereid õiguslike rikkumiste eest nagu väljapressimine ning demokraatia ja riikliku suveräänsuse piiramine," ütles Politsei Liit enda kirjas.
Sama kiri saadeti ka Euroopa Keskpanga Kreeka esinduse juhile Klaus Masuch'ile ning endisele Euroopa Komisjoni peainspektorile Kreekas Servaas Deroosele.
Täna avaldavad tuhanded inimesed Kreekas meelt kärpekavade vastu, sealhulgas ka 22protsendise miinimumpalga kärpe vastu.
Seotud lood
Kreeka peab jõudma kärbete osas kokkuleppele juba lähipäevil, vastasel juhul on tulemuseks kontrollimata pankrot, hoiatab reitinguagentuur Fitch.
Ateena ülikooli majandusprofessori Yanis Varoufakise sõnul süvendab abilaen Kreeka probleeme ja ainus väljapääs on kuulutada riik maksejõuetuks.
Enam kui viiendik kreeklastest on tööta, selgub Kreeka statistikaameti täna avaldatud andmetest.
Kreeka valitsus andis täna varahommikul heakskiidu kokkuhoiupaketile, mis on 130 miljardi euro suuruse abirahasüsti eelduseks.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.