Ka pärast kärpeid ületab Kreeka miinimumpalk suurelt mitme teise riigi alampalka, kirjutab Yle Uutiset.
Üks raskustes Kreeka päästemeetmeid on otsus kahandada minimaalpalka, mis praegu on 740 eurot kuus. Seda kahandataks 20 protsenti ehk alampalk langeks ligi 600 eurole kuus.
Praegu on Euroopa Liidu 27 riigist 20s miinimumpalk seaduses kirjas. Raskustes riikidest on alamkuupalk kehtestatud Kreekas, Portugalis ja Hispaanias. Iirimaal on paigas alamtunnipalk.
Portugalis on miinimumkuupalk 475 eurot ja Hispaanias 633 eurot.
Kõige kõrgema alampalga on kehtestanud Belgia, Prantsusmaa, Luksemburg ja Holland, kus see jääb 1400 ja 1700 euro vahele.
Kõige madalam on miinimumpalk Bulgaarias ja Rumeenias. Alamkuupalk jääb seal 120 ja 140 euro vahele.
Eestis on alamkuupalk 290 eurot, see on lõunanaabritest pisut kõrgem, Läti alampalk on 286 eurot ja Leedus vaid 232.
Seotud lood
Märatsevad meeleavaldajad süütasid pühapäeval Ateena kesklinnas hooneid ja ründasid politseinikke ajal, mil Kreeka parlament valmistus heaks kiitma uusi valusaid kärpemeetmeid riigi pankroti vältimiseks.
Ehkki Kreeka parlament võttis vastu kasinuspaketi, millele aktsiaturg on täna seni reageerinud 5protsendise tõusuga, on Küprose börsil veel tugevam tõus.
Kreeka peaminister Papademos sai Kreeka parlamendilt heakskiidu uutele kokkuhoiumeetmetele.
Navalis Group on tuntud ettevõte, mis on tegutsenud laevaehituse, laevaremondi ja avamere ehituste valdkonnas juba üle 23 aasta. Navalis Group-i koosseisu kuulub mitu ettevõtet, mis töötavad edukalt ja tulemuslikult laevatehastes Eestis, Leedus, Soomes, Saksamaal ja Hollandis. 2024. aasta oli Navalis Group-i jaoks väga oluline, aidates kaasa ettevõtte arengule ja positsioonide tugevdamisele turul. Ettevõte näitas dünaamilist arengut, tuues turule uusi teenuseid, tugevdades rahvusvahelist koostööd ja täiustades siseprotsesse.