Sotsiaalmeediavõrgustik Facebook valmistub börsile minema, kuid Twitter teeb kõike, et seda vältida. Twitter on kehtestanud oma aktsionäridele ka piirangu: ükski aktsionär ei saa müüa rohkem kui 20% enda aktsiatest.
Twitteri tegevjuhi Dick Costolo sõnul piiratakse aktsiamüüki „500 aktsionäri reegli” pärast. See tähendab, et kui ettevõttel on üle 500 aktsionäri, kes omavad ühte liiki aktsiaid, nõuab USA väärtpaberijärelevalve komisjon ettevõttelt majandustulemuste avalikustamist. Ettevõtetelt ei nõuta sel hetkel börsile minekut, aga enamus valivad selle tee. Facebook möödus 500 aktsionäri piirist möödunud aastal.
„Me ei taha olla avalik ettevõtte enne, kui meil on head prognoositavad kvartalitulemused,” ütles Costolo enda kirjas möödunud aasta augustis. „Meil võib kuluda selleks mitu aastat.”
Paljud eraettevõtted seavad enda aktsiate müügile piiranguid, aga Twitteri keeld, mis takistab aktsionäridel müüa rohkem kui 20% enda aktsiatest on ebatavaline.
Seotud lood
Maailma suurim varahaldusettevõte BlackRock otsis 80 miljoni dollari (60 miljoni euro) suuruse osaluse suhtlusvõrgustikus Twitter, kirjutas Reuters.
Twitter teatas, et alustab sõnumite piiramist mõnedes riikides, tõstatades üles küsimuse, kuidas sotsiaalmeediaplatvorm tuleb toime sõnavabadusega kui kasutajaskonna hulk pidevalt suureneb, kirjutab Reuters.
USAsse lennanud kaks britti vahistati Los Angelese lennujaamas, kuna nad olid reisi eel Twitterisse postitatud sõnumites lubanud hävitada Ameerika ning kaevata lahti Marilyn Monroe haua.
Küberturvalisus peaks olema igaühe igapäevaelu lahutamatu osa. Olenemata sellest, kas oled eraisik, väikeettevõtja või suurfirma juht, mõjutab digitaalne maailm paratamatult kõiki, kes internetis toimetavad. Tele2 ärikliendi erilahenduste ja IT-teenuste juht Janek Jaago selgitab, miks on vähemalt esmane digikaitse hädavajalik igale kasutajale.