Saksa ehituskontserni Leonhard Weiss nõukogu esimehe Alexander Schneideri sõnul oli peamine Eestisse investeerimine põhjus see, et siin on hea infrastruktuur ning stabiilne poliitiline ja majanduslik süsteem.
"Meie otsus investeerida Eestisse oli strateegiline. Balti turu eelis on see, et inimesed on väga hästi koolitatud ning motiveeritud," kommenteeris Schneider.
Ta nimetas Eesti suurimaks eeliseks head infrastruktuuri ning stabiilne poliitilist ja majanduslikku süsteemi. "Meie jaoks ei olnud palgatase väga oluline küsimus, sest kuna tegutseme Balti turul, siis on meie konkurentidel sama palgatase," lausus Schneider.
Leonhard Weiss omandas eelmisel aastal Hollandi kontsernilt VolkerRail raudtee- ja üldehitusettevõtted Eestis, Soomes ja Leedus. Eestis tegutsetakse ärinimega Leonhard Weiss RTE AS.
EASi andmetel teostati möödunud aastal Eestis umbes 50 suuremat välisinvesteeringute projekti, millest 27 tehti EASi kaasabil. Neist omakorda rohkem kui pooled olid tööstusinvesteeringud, mis tulid peamiselt Soomest, Hispaaniast ja Saksamaalt. 2011. aastal tehtud välisinvesteeringute rahaline maht oli ca 600 miljonit eurot, mille raames luuakse hinnanguliselt 2200 uut töökohta, neist EASi toel tehakse investeeringuid ca 210 mln euro ulatuses ning plaanitakse luua umbes 1410 töökohta.
Taust:
Leonhard Weiss kuulub Euroopa juhtivate ehitusettevõtete hulka. Tegevusvaldkonnad on teede ja võrkude ehitus, rööbasteede ehitus, tsiviilehitus ja võtmed-kätte ehitus, kivide saneerimine ja mälestiste hooldus ning põrandatehnika. Teenuste portfelli täiendavad eritooted, näiteks kaablikanalid, ning kõik tänapäevaste varustus- ja telekommunikatsioonivõrkudega seotud teenused.Põhiturg on Saksamaa, kuid ligikaudu 20% käibest tuleb teistest lähiriikidest.
Seotud lood
Elektromehaanikat tootva Reimax Electronics OÜ juhataja Reijo Laine sõnul on peamine põhjus, miks nad otsustasid Eestisse investeerida, väiksemad kulud ning hea asukoht.
EASi andmetel teostati möödunud aastal Eestis umbes 50 suuremat välisinvesteeringute projekti, millest 27 tehti EASi kaasabil. Neist omakorda rohkem kui pooled olid tööstusinvesteeringud, mis tulid peamiselt Soomest, Hispaaniast ja Saksamaalt.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”