Tuntud investori Jim Rogersi meelest peaks Kreekal laskma maksejõuetuks muutuda ja otsast peale alustada.
Ühtlasi soovitas Rogers Holdingsi tegevjuht Jim Rogers investoritel vältida valitsuste tegevustele ülemäärase tähelepanu pööramist. „Kui me kuulame valitsusi, siis me palju ei teeni. Valitsused valetavad, moonutavad ja teevad vigu,” sõnas Rogers.
Kui USA paranenud majandusstatistika on pannud mitmed analüütikud uskuma, et eurotsooni võlakriis Ühendriike eriti tugevalt mõjutada ei saa, siis Rogers sellega nõus ei ole, sest Euroopa on tervikuna siiski maailma suurim majandus. Suurinvestori hinnangul võimaldaks Kreeka pankrot viimasel kiiremini oma varad ümber organiseerida ja otsast alustada, mis pikemas perspektiivis tooks riigi kiiremini kriisist välja.
Praeguse ebakindluse kontekstis ja tingimustes, kus nii Föderaalreserv kui ka Jaapani ja Ühendkuningriigi keskpangad raha juurde trükivad, on Rogersi sõnul kõige mõistlikum investeerida toorainesse. Mees ise USA firmade aktsiaid ei oma, kuid hoiatas, et suure tõenäosusega tuleb järgmine aasta aktsiahindadele valulikum kui 2012. aasta, sest praegusel valimiste eelsel ajal pumbatakse majandusse raha juurde ja kulutatakse enam, mis aitab ka aktsia hindade tõusule kaasa.
Autor: Maarja-Liis Mitri
Seotud lood
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.