Erinevate meediakanalite andmetel on pankrotistunud autotootjast Saab saanud ihaldatud trofee, mida on väidetavalt küttima asunud ka BMW.
BMW nime pole küll pankrotihaldurid konkreetselt maininud, kuid internetiportaali SaabUnited info kohaselt on Saabi jahtijate seas Münchenis tegutsev autotootja. Peale BMW seal aga olulisi autotootjaid ei tegutse, vahendab auto24.ee.
Saabi tervikvarast või selle osadest huvitatud firmade ring küünib erinevatel andmetel kuni 14 ettevõtteni. Huvilisi Saabi varadele leidub nii Hiinas, Indias kui ka Türgis.
Väidetavalt ei otsi pankrotihaldurid enam mitte suurima rahamäe pakkujat, vaid ettevõtet, kes suudaks Saabi taaskäivitada kui autotootja.
Uudiseid võimaliku Saabi omandaja osas on meedia andmetel põhjust oodata järgmisel nädalal. Ka annaks Genfi autonäitus hea võimaluse BMW-l oma järjekordsest ostust avalikult teatada.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Hiina firma Zhejiang Youngman Lotus Automobile tegi Saabi pankrotihalduritele pakkumise müüa pankrotis ettevõte neile 460 miljoni dollari eest.
Saab Automobile'i pankrotipesa ümber tiirleb kuus-seitse huvilist, kuigi siiani on selgusetu, mida pankrotipesa lõppude lõpuks sisaldab, kirjutab Kauppalehti.
Pankrotis Saab Automobile varade väärtus on vähem kui kolmandiku kõikidest võlgadest ning ainult mõned eelisõigusega laenuandjad saavad oma raha tagasi, ütlesid ettevõtte pankrotihaldurid.
BMW võttis 2011. aasta luksusautode krooni USA turul, müües rohkem sõidukeid kui rivaalid Mercedez-Benz või Lexus, kirjutab Reuters.
Küberründed sagenevad
Viimastel aastatel on pangateenused liikunud hoogsalt digilahenduste suunas. SEB ettevõtete segmendijuhi Maarja-Maria Aljase sõnul kasutab juba pea pool äriklientidest lisaks internetipangale ka mobiilipanka ja erinevaid pangaliideseid.