Sel aastal õpetajate töötüliga tegelemisega taas avalikkuse tähelepanu alla sattunud riiklik lepitaja Henn Pärn lahendas viimase aasta jooksul kuus töötüli.
Riiklik lepitaja ja tema kantselei on viimase aasta jooksul saanud seitse avaldust, kus palutakse lahendada töötüli. Neist sai lahenduse kuus, üks töötüli n-ö rauges, kuna pöörduja kaotas ise aktiivse huvi, öeldi riikliku lepitaja kantseleist.
Kantselei juhataja Merle Aro-Raal selgitas, et lisaks lahendatud töötülidele on tulnud ka n-ö mitteametlikke pöördumisi, mis sisuliselt tähendavad konsulteerimist.
"Konsulteeritud või vahendatud töötülid tähendavad seda, et osapooled või osapool ametlikult ei ole veel lepitaja poole pöördunud, kuid vajavad näiteks täiendavat tuge vastaspoolega suhtlemisel, täiendavat informatsiooni või muud," ütles ta.
"Lepitaja suhtleb osapooltega, aitab leida ühise keele ja sageli sellest piisab, et ära hoida suurem tüli ja ametlik pöördumine lepitaja poole. Ise nimetame seda ennetavaks tegevuseks. Samuti hoiame ennast kursis, kuidas toimub meie vahendusel sõlmitud kokkulepete ja kollektiivlepingute täitmine, nende uuendamine ja täiendamine. Seda võib nimetada teatavaks järelvalveks," lisas Aro-Raal.
Riikliku lepitaja kantseleis töötab kolm inimest: riiklik lepitaja Henn Pärn, tema nõunik Raivo Paavo ja kantselei juhataja Merle Aro-Raal. Raamatupidamist osutab sotsiaalministeeriumi raamatupidaja Tiina Tammer.
Riikliku lepitaja Henn Pärna kuupalk on kodulehe andmetel 47 292 krooni ehk veidi üle 3000 euro, nõunik Raivo Paavo palk on 23 210 krooni ehk 1483 eurot ja kantselei juhataja teenib kuus 12 936 krooni ehk ligi 827 eurot.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.