Hiljuti lõppes omal ajal poole miljardise kroonikäibega ettevõtte Intopex Chemicals pankrotimenetlus. Kuid nüüd seisab firma silmitsi ka kriminaalmenetlusega.
Menetluse algatasid kahjukannatajad Swedbank ja DnB Nord Bank, kelle nõue on kokku ligi 20 miljonit eurot.
Riigiprokuratuur algatas 26. mail 2010 Swedbanki avalduse alusel kriminaalmenetluse. Uurimise all on äriühingute SIA Hanza Juras Varti ja AS Intopex Chemicals tegevus, kelle esindajad esitasid Swedbankile valeandmeid, mille tulemusena kandis Swedbank 2009. aasta septembrist kuni novembrini Intopex Chemicalsi arvele kokku 9 miljonit dollarit.
Intopex Chemicalsi pankrotihaldur Veli Kraavi sõnul seisneb kriminaalmenetlus selles, et kaduma on läinud Eesti mõistes üsna suured summad ning protsess ise võib kesta üsna kaua. „Ettevõte läks pankrotti sellepärast, et kauples erinevate toorainetega, mida Venemaalt sisse osteti. Kui siis pangad läksid kontrollima laenu tagatiseks panditud kaupa, selgus, et seda polegi. Seega alustati ka kriminaalmenetlust,“ rääkis Kraavi.
Ettevõtte juhatuse liige ning omanik on Andrei Kozlov, kes on avalikkusele ja ka transiidi-, keemia- ja õlitööstusega seotud inimestele suhteliselt tundmatu nimi.
Lähemalt loe tänasest Äripäevast.
Autor: Ave Lepik, Alyona Stadnik
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Intopex Chemicalsi kriminaalasi lõppes asjaosaliste tingimisi vanglakaristusega ning nõudega maksta Swedbankile 9 miljonit dollarit. Pank seda raha aga ilmselt ei näe.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.