Nii nagu varasematelgi aastatel, vältis ka seekord filmiakadeemia Oscarite jagamisel tippeelarvega filme. Pigem keskenduti väikese eelarvega ning väiksema publikumenuga filmidele, nagu näiteks peapreemia võitnud "Artist" („The Artist“), mis läks maksma „vaid“ 15 miljonit dollarit.
Kõige kallim auhinnatud film oli samuti viis Oscarit saanud Martin Scorsese „Hugo“, mis läks maksma 170 miljonit dollarit.
Üheksast parima filmi tiitlile kandideerinud linateosest juhib seni publikumenult "Koduabiline" („The Help“), üle maailma on selle filmi piletimüük sisse toonud 206,7 miljonit dollarit. „Hugo“ teenistus on seni olnud 115,8 miljonit ja filmil "Artist" seni vaid 76,5 miljonit.
„Artist“ oli muide alles ajaloo teine parima filmi peapreemia saanud tummfilm. Esimene oli "Tiivad" („Wings“) aastal 1929, kui üldse Akadeemia esmakordselt Oscareid jagas.Ainuüksi Oscarile kandideerimine suurendab tuntavalt filmi müügiedu, rääkimata võidust. Nii kergitas läinud aastal peapreemia võit filmi „Kuninga kõne“ piletimüüki 41 protsenti juba esimesel autasustamisele järgnenud nädalavahetusel.
Läinud 2011. aasta oli filmitööstusele tervikuna raske, kinokülastused vähenesid 5,3 protsenti viimase 16 aasta madalaimale tasemele. Koduvideote turg kahanes 2,1 protsenti.
Autor: Katri Soe-Surén
Seotud lood
PwC koostöö Ameerika Filmikunsti Akadeemiaga iga-aastaste Oscari auhindade häälte lugemisel ja võitjate selgitamisel on kestnud katkematult 78 aastat.
Juuste hõrenemine ja kiilanemine tekitab pidevalt stressi? 14aastase kogemusega juuksespetsialist annab nõu juuste efektiivseks taastamiseks ning ka juuste siirdamise eel- ja järelhoolduseks.