PwC koostöö Ameerika Filmikunsti Akadeemiaga iga-aastaste Oscari auhindade häälte lugemisel ja võitjate selgitamisel on kestnud katkematult 78 aastat.
Meelelahutusäri "kõige hoolsamalt varjatud saladust" aitab hoida audiitorite tiim, kes loendab hääletussedeleid ja peab nende üle arvestust käsitsi.
Alates 1934. aastast ehk viimased 78 aastat on akadeemia liikmete antud hääled üle lugenud ja tulemust kuni Oscari võitjate väljakuulutamiseni saladuses hoidnud PwC audiitorid.
Häälte lugemise protseduur pole nende aastate jooksul muutunud. Võitja selgitamiseks saadetakse akadeemia liikmetele posti teel 5783 hääletussedelit kaks korda: esmalt igas kategoorias võitjakandidaatide määramiseks ja teine kord võitja selgitamiseks. Hääled loetakse kokku käsitsi vastavalt filmiakadeemia juhistele ning selleks kulub PwC audiitorite tiimil ühtekokku ligikaudu 1700 töötundi.
PwC juhtivaudiitorid Brad Oltmanns ja Rick Rosas on ainsad inimesed maailmas, kes teadsid Oscarite võitjaid enne, kui need 84. auhinnatseremoonia käigus tänavu 26. veebruaril välja hõigati.
Turvakaalutlustel loetakse hääli salastatud asukohas. Kaks komplekti ümbrikuid võitjate nimedega toimetavad Oltmanns ja Rosas auhinnatseremooniale kaht erinevat marsruuti mööda ning need antakse õhtujuhile üle lava taga vahetult enne vastava kategooria võitja välja kuulutamist.
Seotud lood
Nii nagu varasematelgi aastatel, vältis ka seekord filmiakadeemia Oscarite jagamisel tippeelarvega filme. Pigem keskenduti väikese eelarvega ning väiksema publikumenuga filmidele, nagu näiteks peapreemia võitnud "Artist" („The Artist“), mis läks maksma „vaid“ 15 miljonit dollarit.
Küberturvalisus peaks olema igaühe igapäevaelu lahutamatu osa. Olenemata sellest, kas oled eraisik, väikeettevõtja või suurfirma juht, mõjutab digitaalne maailm paratamatult kõiki, kes internetis toimetavad. Tele2 ärikliendi erilahenduste ja IT-teenuste juht Janek Jaago selgitab, miks on vähemalt esmane digikaitse hädavajalik igale kasutajale.