Ettevõtte tulemuste seisukohalt on buumiaeg tagasi. Erinevus eelmise buumiajaga on aga see, et on lihtsam leida töötajad, kes tahaksid midagi teha, kommenteeris Hekotek AS juht Heiki Einpaul.
"Hekotek ekspordib käibest umbes 65-75% Venemaale. Masinatööstus on hetkel Venemaal aktiivne. Teine tõusukoht oli Eesti, meil õnnestus siin mitu suuremat projekti, mis andisid palju tööd," kommenteeris Einpaul. Näitena ta tõi Imavere Saeveski uue graanulitehase.
Teine oluline faktor on Einpaul sõnul see, kui buumiajal oli inimeste innustus tööd teha suhteliselt madal, siis täna on töötajad palju motiveeritumad. "Kõik saavad aru, et ainult tööga on võimalik saavutada. Mentaliteet, mis oli buumiajal, et on raske leida töötajat, kes tahaks midagi teha, on muutunud. Praegu on palju meeldivam tööandjana tegutseda," rääkis Einpaul.
Einpauli sõnul kasvas ettevõtte käive mullu üle 40%, aga see on tingitud mitmest välisfaktorist. "Tegime suuremaid vahendustehinguid. Vahendasime suurtes projektides seadmete tarnimist. See käibekasvu number ei ole päris objektiivne, Hekoteki enda tööosa kasvas enam-vähem 30-40%," sõnas ta.
Ta märkis, et firma töötab selle nimel, et see aasta tuleks samasugune. "Hekotekil ei ole midagi teha, oleme viimased 10 aastat Venemaa turul tegutsenud ja paraku on see meie kõige lähem turg, kus saab meie teadmistega hästi tegutseda," kommenteeris ta naaberriiki. Hekoteki toodang on suures osas seotud investeeringutega, see tähendab, et nende kliendid investeerivad masinatesse ja seadmetesse. "Venemaa on kindlasti koht, kus puidutööstuse tase ei ole selline nagu Lääne-Euroopas ja seal on vajadus investeeringute tegemisel suurem. Me ei saa üle ega umber, Venemaa on ja jääb meie suuremaks tarnekohaks ja oleme sellega rahul," nentis ta.
Investeeringuid tegi Hekotek ka ettevõttesiseselt. "Majandussituatsioon on kõikide jaoks samasugune. Me laiendasime tootmishalli, võtame kasutusele uue infosüsteemi," ütles Einpaul.
Ilma investeeringuteta ei ole võimalik konkurentsis püsida. "See on pidev protsess, on vaja leida õiged kohad, kuhu raha paigutada ja leida pudelikaelad, mida likvideerida," märkis ta.
Statistikaameti esialgsetel andmetel oli 2011. aastal ettevõtlussektori kogukasum 2,8 miljardit eurot, mis oli 40% suurem kui aasta varem. Ligilähedast kasumit teenisid ettevõtted viimati 2006. ja 2008. aastal. 2011. aasta oli pöördepunktiks investeerimises, mil kolm aastat kestnud investeeringute vähenemine võrreldes eelmise aastaga pöördus taas kasvule. Ettevõtted investeerisid mullu 2,3 miljardit eurot — poole rohkem kui aasta varem.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
2011. aasta oli pöördepunktiks investeerimises, mil kolm aastat kestnud investeeringute vähenemine pöördus taas kasvule ning investeeringuid oli poole rohkem kui aasta varem.
Eelmise aasta üle ei saa kurta, ettevõtte jaoks oli see väga hea, suur käibekasv ja päris hea kasum, kommenteeris Wendre juht Vahur Roosaar.
Esialgsetel andmetel oli 2011. aastal ettevõtlussektori kogukasum 2,8 miljardit eurot, mis oli 40% suurem kui aasta varem.
Juuste hõrenemine ja kiilanemine tekitab pidevalt stressi? 14aastase kogemusega juuksespetsialist annab nõu juuste efektiivseks taastamiseks ning ka juuste siirdamise eel- ja järelhoolduseks.