Samal ajal kui kinnisvara ostuhinnad USAs langevad, liiguvad rendihinnad ülespoole ja mitmed analüütikud räägivad mullist Ühendriikide renditurul, kirjutab CNBC.
Kui tavapäraste hinnaliikumiste kohaselt peaks ostuhindade tõustes hakkama kerkima ka rendihinnad, sest rohkem inimesi otsustab korterit üürida, ja üüripindade kallinedes, peaks inimesed taas kinnisvara ostmise suunas liikuma, siis see loogika praegusel kinnisvaraturul USA-s enam paika ei pea.
Jaanuaris kerkisid hinnad üüriturul eelmise aasta sama ajaga võrreldes ligi 3% võrra, samas kui kinnisvara ostmine odavnes keskmiselt 4,6% võrra. Chicagos seevastu kallines üür ligi 9%, samas kui ostmine muutus 10% odavamaks.
Kuna krediidivõimalused pole USA-s enam nii lihtsalt kättesaadavad nagu mõned aastad tagasi, soodustab see üüripindade otsijate hulga kasvu. Samuti vähendab kinnisvara ostmist paranev, kuid siiski jätkuvalt kõrge tööpuudus, ja madal tarbijakindlus kinnisvarasektori suhtes.
Samas oodatakse, et vaatamata kiirele rendihindade tõusule, hakkavad need varsti taas üüripindade arvu kasvu tõttu langema. Hetkel jooksevad investorid tormi sundvõõrandatud majadele, mille omanikud pole suutnud oma laenumakseid tasuda, ja muudavad neid rendipindadeks. Sellise tegevuse jätkudes, võivad hinnad taaskord kukkuma hakata.
Autor: Maarja-Liis Mitri
Seotud lood
Eesti investorid on oodatud mitme põneva riigi kinnisvaraturule – ka Dubaisse. Kiirelt kasvav linn ja lisandunud elanikkond annavad arendajatele põhjust rõõmustamiseks.