Üha rohkem Aasia riikide valitsusi survestavad ettevõtteid tõstma palku.
Malaisia valitsus kiitis heaks riigi ajaloo esmakordse miinimumpalga. Valitsuse otsus tuleneb teiste riikide otsustest samas piirkonnas. Tai ja Indoneesia järgivad Hiina pingutusi, kes kahe viimase aasta jooksul on tõstnud palku, et vähendada lõhet rikaste ja vaeste vahel.
Möödunud aastal seisid globaalsed ettevõtted Hiinas silmitsi kõrgemate tööjõukuludega, vaatamata nõrgale maailmamajandusele. Töötajad on nõudnud suuremat palka seoses Hiina majandusbuumiga.
USA meesteriiete jaemüüja Jos. A. Banks Clothiers Inc. viis möödunud aastal osa oma Hiina tootmisest üle odavamatesse riikidesse nagu Indoneesia. Ettevõtte tegevjuht Neal Black ütles, et ei ole veel näinud palgainflatsiooni seal, kuid ootab seda.
Peking tõstis selle aasta alguses miinimumpalka 8,6 protsenti 1260 jüaanini (199 dollarit). Hiina Shenzheni linn tõstis kohustuslikku miinimumpalka 14% 1500 jüaanini. Tai plaanib tõsta miinimumpalka aprillis, see tähendab aga 40% suuremaid palku.
Malaysian Rating Corp. analüütik Nurhisham Hussein prognoosib Malaisia miinimumpalgaks 800 ringgit, see tõstab vaesemate inimeste palka 15%.
Seotud lood
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.