Jaekaubandusekett Maxima plaanib tänavu investeerida kauplustesse 30 miljonit eurot. Ettevõtte tegevdirektori Vaidotas Pacesa sõnul on nende peamine eesmärk mööduda Rimist ning saada turuliidriks.
"See aasta on meie jaoks sümboolne aasta. Alustasime uue jaeketiga Eestis kiiret arengut 2004. aastal ja meil läks kaheksa aastat selleks, et avada esimene suur kauplus ehk Maxima XX supermarket Tallinnas," kommenteeris Maxima Eesti tegevdirektor Vaidotas Pacesa.
Kui vaadata teiste linnade tulemusi suuremate, Maxima supermarketite ja hüpermarketite näitel, siis Pacesa sõnul nad näevad, et selliseid poode on vaja.
"Loodan, et 2012. aasta lõpuks on Tallinnas kolm suurema formaadi kauplust. Kui linnavalitsus lubab, siis tuleb ka neljas," märkis ta.
Ta lisas, et pärast kriisi hakkasid inimesed käima just suurtes poodides ja see tendents jätkub. "Tööpuudus langes, tarbijate sissetulekud on tasapisi tõusmas ja inimesed hakkavad odavatest väikestest poodidest minema teisele tasandile üle," nentis ta.
Maxima investeerib sellel aastal 30 miljonit eurot, millest 85% läheb Tallinna. Seda on kaks korda rohkem kui eelmisel aastal. Eelmisel aastal avati 10 uut kauplust. Tänavu plaanitakse ehitada supermarketid Ümera, Smuuli ja Õismäe teele ning ka Maardusse. Lisaks tuleb Tallinnasse mitu väiksemat kauplust. Samuti tehakse ettevalmistusi, et avada hüpermarket Tallinnas 2013. aasta esimeses pooles.
Loe pikemat intervjuud Maxima tegevdirektoriga tänasest Äripäevast.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Selveri keti juht Andres Heinveri sõnul plaanivad nad tänavu ja lähiaastatel laieneda ning sellel aastal avavad vähemalt neli uut kauplust.
Rimi Eesti Food kommunikatsioonispetsialisti Katrin Batsi sõnul on neil sel aastal kindlalt plaanis avada kaks uut Rimi kauplust ja ta lubas, et uuendusi ja üllatusi on tulemas veelgi.
Maxima tegevdirektori Vaidotas Pacesa sõnul on turuliidriks saamiseks neil vaja head teenindust ning proovivad iga päev muuta seda paremaks.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.