On vale eeldada, et Euroopa stabiilsusmehhanismi (ESM) puhul võiks Eestile suurt kahju tekkida, ütles Taavi Rõivas riigikogu Reformierakonna fraktsioonist.
Ta tõi
ETV saates "Foorum" näiteks Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF), mis on ESMi analoog. "Me ehitame ESMi puhul sellise tulekindla seina, et järgmiste tulekahjude kustutamiseks meil tulekustuteid vaja ei lähe või vähemalt oleks see tõenäosus väga väike," selgitas ta.
Saatekülaline tõi näiteks IMF-i, kus Eesti on samuti osaline ja kuhu Eesti panustas liitumisel umbes 4 protsenti SKP-st. IMF annab laenu kõikvõimalikele riikidele, mille käitumine on märksa hullem kui Kreekal.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Indrek Teder on seisukohal, et Euroopa stabiilsusmehhanismi asutamislepingu säte, mis võimaldab erandjuhtudel teha otsuseid stabiilsusmehhanismi liikmesriikidele finantstoetuse andmise kohta nn kiirmenetluse korras riikide 85%-lise häälteenamusega, on vastuolus põhiseadusega.
Rahandusminister Jürgen Ligi sõnul suutis Eesti sel nädalal eurogrupi kohtumisel negatiivselt üllatada Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) teemaga.
Otsusega suurendada euroala kriisimehhanismide kasutamise paindlikkust, on euroala liidrid sedakorda üllatada suutnud.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.