“Tänu varasemale püsivale eelarvedistsipliinile on Rootsil ruumi majandust ergutada, mis võib osutuda vajalikuks, kui kasv oodatust oluliselt aeglasemaks jääb,” nentis OECD oma raportis.
Piirkond paneb Euroopa majanduslangusele vastu tänu sellele, et korras riigirahandus ei sunni Põhjala riike kärpekuurile, mis pidurdab majanduskasvu Lõuna-Euroopas.
34 riiki ühendav OECD jättis organisatsiooni tänavuse kasvuprognoosi 1,6% tasemel muutmata, kuna euroala süngema prognoosi korvavad USA majanduse paranevad väljavaated. OECD prognoosi järgi kahaneb euroala SKP tänavu 0,1% ja kasvab tuleval aastal 0,9%. Möödunud aasta novembrikuise prognoosi järgi ennustas OECD euroalale tänavu kasvu 0,2% ja tuleval aastal 1,4%.
“See püsiv nõrkus väljendab suuri tasakaalutusi euroala majanduses, eelarvetes ja finantssüsteemis, mis on olnud praeguse kriisi üks peamisi põhjusi ning mis pole veel oluliselt tasanema hakanud,” ütles Padoan. “Paremas seisus riikide majanduse toibumine on küll tervitatav, kuid mitte veel piisavalt tugev, et tasakaalustada kasvu puudumist või majanduslangust teistes riikides.”
Saksamaa SKP kasvab tänavu 1% ja tuleval aastal 1,9%, Prantsusmaa kasvu prognoosib OECD vastavalt 0,2% ja 1,2%. Itaalia SKP aga kahaneb tänavu 1,7% ja tuleval aastal 0,4%, Hispaanias vastavalt 1,6% ja 0,8%. Kreeka SKP kahaneb tänavu 5,3% ja tuleval aastal 1,3% pärast 6,9% suurust langust 2011. aastal.
OECD kutsub Euroopa Keskpanka üles olema valmis oma erakorralist tugiostuprogrammi euroala riikide võlakirjaturul taaskäivitama.
USA-le prognoosib OECD aga SKP kasvu tänavu 2,4% ja tuleval aastal 2,6%. Jaapanile prognoosib OECD tänavu SKP kasvu 2% ja tuleval aastal 1,5%.
Hiinale, mis ei ole küll OECD liikmesriik, prognoosib organisatsioon tänavu SKP kasvu 8,2% ja tuleval aastal 9,3%.