Kreeka lahkub päev pärast 17. juuni valimisi eurotsoonist, sest teised liikmed tahavad petturitest lahti saada, usub rahajuht Nick Dewhirst.
"Euroala on klubi, kuid sinna on pääsenud petturid, kes saavad seni rahus tegutseda kuni nad avastatakse. Sellisel juhul sa pead need petturid eemaldama, muidu hakkavad kõik petma," ütles Dewhirtst, kelle sõnul on parem, kui Kreeka lahkuks eurotsoonist.
Ta lisas, et Kreeka ühiskond ongi skeemitamisele ja petmisele üles ehitatud, sest kõik teevad seda, kuid nüüd on tema sõnul tulnud aeg, kui teiste liikmesriikide valijad soovivad, et Kreeka võetaks vastutusele.
"Küsimus taandub sellele, et sakslane peab nüüdsest varasema 65 aasta asemel töötama kuni 67. eluaastani selle pärast, et kreeklane saaks minna 50aastaselt pensionile. 17. juuni on ideaalne võimalus kreeklastel öelda, et me muudame ennast või jätkame petmist," lisas Dewhirst.
Rahvusvahelise Valuutafondi juht Christine Lagarde tekitas Kreekas pahameele tormi, kui hiljuti ütles, et kreeklased peavad hakkama makse maksma. Opositsioonilise sotsialistide juht Evangelos Venizelose süüdistas Lagarde'i seepeale Kreeka rahva solvamises.
Dewhirsti sõnul tuleks pärast lahkumist Kreekas tõenäoliselt kasutusele uus valuuta. "Kreeka pangandussüsteem seiskuks nädalaks ja kasutusele tuleks uus valuuta. Mitte drahm, kuid ideaalselt tuleks kasutusele Geuro (võimalik Kreeka paralleelvaluuta), mis oleks euroga fikseeritud ja kaks korda odavam," lisas ta.
Autor: Fredy-Edwin Esse, California
Seotud lood
Püüame tänases lehes jõuda selgusele, mis juhtub, kui Kreeka otsustab euroalast lahkuda. Äripäeva hinnangul tekitab praegust süvenevat ebastabiilsust mitte niivõrd konflikt Kreeka lahkumise hirmu ja vankumatu usu vahel Kreeka jäämisesse euroalasse, vaid eelkõige ebaselgus kumba suunda vaekauss lõpuks langeb.
Kreeka endine peaminister Lucas Papademos ütles täna, et kaalutakse ettevalmistusi Kreeka lahkumiseks euroalalt, kirjutas CNBC.
Selline samm kummutaks rahaliidu kõige olulisema põhitõe, et liit on pöördumatu.Kohe tekib ebakindlus rahaliidu teiste liikmete suhtes.
Unustage tähtsusetu majandusega Kreeka, sest suurim riskitegur globaalsele majandusele on hoopis Hiina, leiab Härra Hävinguna tuntud Marc Faber.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.